• Посилання скопійовано

Чи можна змінювати встановлений графік відпусток?

Щорічну відпустку надають на підставі графіка відпусток. Але в цей графік завжди можна внести зміни

Чи можна змінювати встановлений графік відпусток?

Держпраці у Кіровоградській області пояснює, що щорічну основну відпустку на прохання працівника і з дозволу роботодавця можна ділити на частини.

Але за умови, що основна безперервна її частина складатиме не менше 14 календарних днів.

Причому, ці неподільні 14 днів не обов’язково мають бути використані першими. Тобто, якщо відпустка – 24 календарні дні, то законний варіант спочатку використати 10 календарних днів відпустки, наприклад, по одному – два дні, а потім – неподільні 14.

Щорічну відпустку надають на підставі графіка відпусток. Але в цей графік завжди можна внести зміни. Наприклад, якщо відпустка в цей період не запланована, але працівник хоче, а роботодавець не заперечує.

Працівник пише заяву з проханням надати щорічну відпустку (її частину) поза графіком. Роботодавець вносить зміни в графік відпусток, видає наказ про відпустку і ознайомлює з ним працівника.

Важливо! Термін виплати відпускних – за 3 календарних дні до початку відпустки.

Якщо роботодавець не встигає виплатити в терміни? Відповідно до п. 2 ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 р. №132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 р. №2481-III. відпускні виплачуються працівникові до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді між працівником і роботодавцем.

Працівник у заяві може обумовити бажаний термін отримання відпускних.

Формулювання може бути таким: «Прошу виплатити суму відпускних, що належить мені, в найближчий термін, установлений для виплати зарплати/авансу».

Працівникам може бути надана відпустка без збереження зарплати на період карантину, встановленого КМУ (ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки). Тому, якщо працівник хоче, а роботодавець не проти, то відпустка може бути надана. навіть на один-два дні.

Увага! Примусово відправити працівника у відпустку за свій рахунок роботодавець не може. Можна тільки домовитись з працівником. Як оформити таку відпустку?

  1. Працівник пише заяву. Наводить у ній причину виходу у відпустку, дату початку відпустки і її тривалість.
  2. Роботодавець видає наказ (розпорядження) про надання відпустки.

***

Читайте також: Графік відпусток: складаємо на наступний рік

Джерело: Держпраці в Кіровоградській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»