Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

Следует ли с 5 января сообщать ГНС о работе физлиц по договору ГПХ: разъясняет Гоструда

По разъяснению Гоструда, только работодатель – резидент "Дiя. Сiтi" сообщает ГНС о привлечении специалиста на условиях гражданско-правового договора
Следует ли с 5 января сообщать ГНС о работе физлиц по договору ГПХ: разъясняет Гоструда

Держпрацi в Одеськiй областi нагадує, що Кабінет Міністрів України 28 грудня 2021 прийняв Постанову №1392, якою внесено зміни до «Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», затверджено постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413.

Прийняття цієї Постанови №413 обумовлено вступом в дію з 1 січня 2022 року Закону від 14.12.2021 р. №1946-ІХ.

Цей Закон запроваджує особливу систему оподаткування для ІТ компаній, що є резидентами Дія Сіті, та створює для них особливий вид працевлаштування.

Змінено назву форми Повідомлення. Тепер вона називається «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту».

Нова форма Повідомлення передбачає чотири категорії працівників, про яких надсилають Повідомлення:

 • 1 – наймані працівники за основним місцем роботи;
 • 2 – працівники за сумісництвом (раніше їх позначали як працівників без трудової  книжки);
 • 3 – гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;
 • 4 – працівники на підставі цивільно-правових договорів.

Зобов’язання подавати Повідомлення встановлені:

 • ч. 4 ст. 24 КЗпП– «працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом… та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу…»;
 • ч.1 ст. 23 Закону №1946 – «до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидент Дія Сіті повідомляє про укладення гіг-контракту ДПС…».

Таким чином, зобов’язані повідомляти ДПС про прийняття на роботу роботодавці:

 • підприємство, установа, організація незалежно від форми власності та підпорядкування;
 • фізична особа, що використовує найману працю (ФОП-роботодавець);
 • резидент Дія Сіті.

Порядком №413 установлено, що «повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається… до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті …».

 

Про кого повідомляти

Роботодавець – підприємство, установа, організація, фізична особа – підприємець – у разі прийняття працівника на умовах трудового договору;

 • про прийняття на основне місце (категорія 1 у формі Повідомлення);
 • про прийняття за сумісництвом — зовнішнім або внутрішнім (категорія 2 у формі Повідомлення).

Роботодавець – резидент Дія Сіті – повідомляє ДПС про укладення гіг-контракту (категорія 3 у формі Повідомлення) чи у разі залучення фахівця на умовах цивільно-правового договору (категорія 4 у формі Повідомлення).

Інформація, що міститься у повідомленні, вноситься до Реєстру страхувальників та Реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону про ЄСВ.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Джерело
Гоструда в Одесской области
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Отчетность , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 16

Новости по теме

Консультации по теме