Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Какие самые популярные ошибки розничной торговли? - результаты проверок ГФС

Наиболее распространенным в торговле является нарушение реализации алкогольных напитков в ограниченное время

На обліку в Офісі великих платників податків перебувають підприємства, третина яких здійснюють розрахункові операції з використанням реєстраторів розрахункових операцій та мають розгалужену мережу господарських об’єктів по всій території України. При наявності підстав, визначених ст. 80 ПКУ по таким суб’єктам проводяться фактичні перевірки – як безпосередньо Офісом, так і територіальними органами ДФС.

З початку року фахівці Офісу провели 60 фактичних перевірок підприємств, що знаходяться у нас на обліку та  здійснюють оптово-роздрібну реалізацію алкогольних та тютюнових виробів.

Виявилась цікава картина. Найбільш поширеним у торгівлі є порушення реалізації алкогольних напоїв в обмежений час, який, нагадаю, визначений Рішенням КМДА від 27.09.2018 р. №1529/5593 «Про встановлення обмеження продажу  алкогольних напоїв по м. Києву з 23.00 до 10.00 години ранку».

Отже, зафіксовано 18 випадків такого порушення правил торгівлі – на загальну суму штрафних санкцій 122,4 тис грн. Нагадую, що за виявлені факти недотримання терміну реалізації алкогольних напоїв до порушників застосовуються штрафні санкції згідно з вимогами ч. 9 ст. 15-3 Закону № 481 у розмірі  6,8 тис грн.

Реалізація алкогольних та тютюнових виробів без марок акцизного податку – ще одне часте явище, котре ми констатували під час перевірок. З початку року маємо вже 15 випадків, по яким застосовано штрафні санкції на 255 тис грн.

Варто нагадати, що за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка передбачена суттєва штрафна санкція (ст. 17 Закону № 481) – у розмірі 200 відсотків вартості товарів, але не менше 17 тис. грн.

Ще одне порушення вимог Закону № 481/95-ВР, яке допускають суб’єкти господарювання – реалізація в роздріб тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін, встановлених виробниками або імпортерами та алкогольних напоїв – навпаки за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни. 8 випадків, по яким торгівельні підприємства оштрафовані на 53 млн грн.

Наприкінці до відома читачів зазначено: перевірки торгівельних закладів фахівцями Офісу – процес постійний.  Третина підприємств, що перебувають у нас  на обліку, здійснює розрахункові операції з використанням реєстраторів розрахункових операцій та має розгалужену мережу господарських об’єктів по всій території України. А отже, при наявності підстав, визначених ст. 80 ПКУ, по таким суб’єктам проводяться фактичні перевірки, як безпосередньо Офісом, так і територіальними органами ДФС.

Джерело
Центральный офис по обслуживанию крупных плательщиков
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Алкоголь , Проверки , РРО , Торговля

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме