Главная Все новости Право и ответственность Судебная практика

Суд подтвердил доначисление ГНС 50,2 млн грн за нереальность операций

По результатам проверки из-за непредоставления в суд удостоверения (сертификатов) качества на товар, ТТН, договоров хранения суд поддержал ГНС относительно снятия расходов

Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність винесеного ГУ ДПС у м. Києві податкового повідомлення-рішення на суму 50,2 млн гривень.

Таким чином позицію ГУ ДПС у м. Києві підтримано та зроблено висновок про нереальність господарських операцій між ТОВ «Еко Лідер» та низкою контрагентів.

Колегія суддів взяла до уваги, що для підтвердження виконання умов однотипних договорів, укладених між ТОВ «Еко Лідер» та його контрагентами, платником податків не надано до суду документів, наявність яких визначена обов’язковою відповідними договорами, а саме: посвідчення (сертифікати) якості на товар, ТТН, договори зберігання.

Окрім цього, судом апеляційної інстанції враховано те, що платником податків під час перевірки не надано витребувані контролюючим органом документи на підтвердження руху товару, в тому числі й після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом, про що останнім складено відповідний акт. Відтак, ГУ ДПС у м. Києві зроблено правильний висновок про відсутність таких документів у ТОВ «Еко Лідер».

Разом з тим, суд зазначив, що платник податків не надав достовірних пояснень з приводу ненадання до перевірки та до суду першої інстанції поданих до суду апеляційної інстанції документів, про які зазначалося вище. З огляду на викладене, вони не були прийняті судом апеляційної інстанції.

Відтак, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ГУ ДПС у м. Києві задоволено, скасовано рішення суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, прийнято нову постанову, якою відмовлено у задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНСУ
Рубрика:
Право и ответственность / Судебная практика
Теги:
Расходы , Суд

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме