Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

В какие сроки следует отчитываться ФЛП-«единщикам» при прекращении деятельности: разъяснение от Минфина

Специалисты Минфина поддерживают налоговиков и считают, что на последнюю отчетность ФЛП-«единщикам» отведены 40 к.дн. за кварталом регистрации прекращения деятельности

Мінфін у листі від 19.07.2021 р. №11220-05/О-351/8/1547 виклав свою позицію (яка співпадає з позицією ДПС) щодо подання декларації ФОПами, платниками єдиного податку 1 або 2 групи, в разі припинення підприємницької діяльності.

 

Строк для звітування в разі припинення діяльності

У роз'ясненні насамперед наведено норми ст. 65 та 294 ПКУ. Зокрема, підставою для зняття підприємця з обліку у податковій є відомості про держреєстрацію припинення, отримані від держреєстратора (пп. 65.10.3 ПКУ). Дата зняття з обліку повинна відповідати даті отримання відомостей про держреєстрацію припинення.

А за п. 294.6 ПКУ у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

Далі фахівці Мінфіну суперечать самі собі.

З одного боку, вони підкреслили, що наразі нормами ПКУ не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.

З іншого боку,  у листі також зазначено, що питання подання декларації платниками єдиного податку в разі припинення підприємницької діяльності законодавчо врегульоване.

Мінфін стверджує, що декларація фізособи-«єдинника» при припиненні діяльності повинна подаватися протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або до закінчення такого звітного періоду, на який припадає дата ліквідації.

Тобто в цьому питанні фахівці Мінфіну підтримують податківців та вважають, що на останнє звітування відведено 40 к.дн.

Чи є сенс сперечатися в цьому питанні з контролерами? Так, якщо ви не подали цю декларацію в строки, на яких наполягають Мінфін і ДПСУ, і вам загрожує штраф. Проте доводити свою правоту і наполягати на тому, що строки подання декларації для цього випадку ПКУ не встановлені, скоріш за все, доведеться у суді.

Окремо зупинимося на правилах заповнення останньої звітності через появу єдиної звітності для фізосіб-«єдинників».

 

Правила заповнення єдиної звітності у разі ліквідації

ДПС нещодавно надала роз'яснення щодо цього. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи-«єдинники» зобов’язані подати Декларацію з типом форми «Звітна» (за період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності), у складі якої формується Додаток 1 з типом «Звітна», який заповнюється таким чином:

  • у комірці 01 заголовної частини проставляється позначка «Х»;
  • у розд. 1 вказується реєстраційний номер облікової картки платника податків з врахуванням примітки 4 до Додатка 1;
  • у розд. 2 – серія (за наявності) та номер паспорта для ідентифікації платника єдиного внеску у Пенсійному фонді України з врахуванням примітки 5 до Додатка 1;
  • у розд. 3 – прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • у розд. 4 в полі «Податковий (звітний) період» проставляється позначка «Х» поруч з відповідним звітним періодом;
  • у розд. 5 в полі «після припинення» «Тип форми» проставляється позначка «Х», при цьому одночасно заповнюється розд. 6;
  • у розд. 6 – дата державної реєстрації припинення;
  • у розд. 7 «Код основного виду економічної діяльності», вказується основний код економічної діяльності за КВЕД згідно з реєстраційними документами;
  • у розд. 8 – період перебування фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування, як платника єдиного внеску у звітному році, та код категорії застрахованої особи (зазначається цифра «6»);
  • рядки та графи у розд. 9 обов’язково заповнюються в розрізі місяців за період визначений у розд. 8, де у графі 2 відображається самостійно визначена сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, а у графі 4 обчислюються суми нарахованого єдиного внеску. Загальна сума нарахованого єдиного внеску за звітний період зазначається у рядку «Усього» графи 4.

Значення рядка «Усього» графи 4 розд. 9 Додатка 1 переноситься до рядка 21 «Сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті на небюджетні рахунки, за даними звітного (податкового) періоду» розд. VІІ Декларації.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Единый налог , Предприниматели , Ликвидация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме