Главная Все новости Налогообложение Общие положения

С 30 октября действует обновленный порядок возврат излишне или ошибочно уплаченных налогов

Изменениями предусмотрено определение процедуры перечисления компенсации части суммы штрафных (финансовых) санкций, определенных по данным системы учета данных РРО, в пользу покупателей (потребителей)

Мінфін наказом від 17.08.2020 р. №507 (зареєстровано в Мін'юсті 13.10.2020 р. за №1006/35289) вніс зміни до свого наказу від 03.09.2013 р. №787 "Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів".

Зроблено це з метою приведення Порядку у відповідність до Закону №129-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" та Закону №190-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Таким чином, тепер Порядок визначатиме процедури:

  • повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів або на єдиний рахунок, а саме: податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії;
  • перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, на користь покупців (споживачів).

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 1 цього наказу, пункту 1, підпунктів 1, 2, абзаців третього, шостого підпункту 3, абзаців другого - сьомого підпункту 4 пункту 2 та підпункту 1 пункту 4 Змін, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 1 січня 2021 року.

Наказ №507 було оприлюднено в "Офіційному віснику" №85 від 30.10.2020 р. Відповідно його норми, крім окремих, почали діяти з 30 жовтня.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
НКУ , РРО , Штрафы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме