Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Внимание! Правительство одобрило законопроект с изменениями в НКУ

По информации Шмыгаля, 12 мая на заседании Правительства одобрен законопроект об изменениях в НКУ. Но Правительство не будет повышать общегосударственные налоги. Изменения также не коснутся ФЛП, малого и среднего бизнеса

Денис Шмигаль в Telegram зазначив, що Уряд сьогодні схвалить законопроєкт щодо змін до Податкового кодексу.

"Він дасть змогу збільшити щорічні надходження в бюджет до 60 млрд грн. Ми закриваємо прогалини, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні", - зазначив Прем'єр-міністр України.

Шмигаль підкреслив, що Уряд не підвищуватиме загальнодержавні податки для людей чи бізнесу. Зміни не торкнуться ФОПів чи загалом малого та середнього бізнесу.

Законопроєкт містить 4 головні блоки:

  • ставки окремих податків будуть приведені у відповідність до фактичного рівня макропоказників. Це стосується, наприклад, плати за використання води та лісів або екологічного податку;
  • рентні платежі з видобування корисних копалин. Видобуток з українських надр має бути справедливо оподаткованим. Так само підвищимо й ефективність зборів акцизного податку;
  • подальша протидія «скруткам» та боротьба з тіньовим використанням землі та обігом сільськогосподарської продукції;
  • питання, які стосуються адміністрування податкового боргу.

За інформацією Мінфіну, законопроект на засіданні було ухвалено. Він містить і низку норм, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу. Також для підприємців та громадян законопроектом запропоновано звільнення від ПДФО коштів державної підтримки отриманої не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій (державні програми «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%»).

Мінфін навів презентацію з ключовими змінами можна ознайомитись у презентації.

***

Читайте також: Податкові зміни від Уряду: чого чекати платникам

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
НКУ , Законопроекты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 8

Новости по теме

Консультации по теме