• Посилання скопійовано

Постачальник зареєстрував ПН з помилкою у назві покупця: чи буде податковий кредит?

ПН, в якій зазначено назву покупця, яка не відповідає формулюванню у його статутних документах, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ. За такою ПН суми ПДВ не можуть бути віднесені до податкового кредиту

Постачальник зареєстрував ПН з помилкою у назві покупця: чи буде податковий кредит?

Офіс великих платників податків ДФСУ розповідає, що реквізит податкової накладної «Назва покупця (отримувача) товарів/послуг», який віднесено до складу обов'язкових згідно з п. 201.1 ПКУ, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

При цьому, з урахуванням норм п. 185.1, п. 187.1, п. 198.1, 198.2, 198.3, п. 201.1201.7 та 201.10 ПКУ податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних періодах.

Таким чином, податкова накладна, в якій зазначено назву покупця, яка на дату складання такої податкової накладної не відповідає формулюванню у його статутних документах, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, заважає ідентифікувати здійснену операцію, а також суми ПДВ за такою податковою накладною не можуть бути віднесені до податкового кредиту.

З метою виправлення помилки, допущеної у заголовній частині податкової накладної у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при цьому індивідуальний податковий номер покупця (отримувача) зазначений правильно), постачальник (продавець) таких товарів/послуг згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307, на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюються, а назва покупця (отримувача) товарів/послуг, в якій допущено помилку, заповнюється без помилки. У цьому випадку графи 1 – 13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А, до яких вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг та після такої реєстрації є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній, до якої його складено.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»