Главная Все новости Налогообложение НДС

ГНС обновила справочник условных кодов причин корректировки для РК к НН

В перечне пока содержится 12 условных кодов причин корректировки. Однако с 1 октября 2021 года из него будут исключены коды 302, 303 и 304

Нагадаємо, що з 1 грудня 2018 року у РК зазначається «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДПС має їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному вебсайті. Про появу першого довідника ми писали тут.

І ось 24 вересня 2021 року ДПСУ на своєму сайті розмістила чергове оновлення Довідника умовних кодів причин коригування.

Завантажити його можна тут>>

У переліку й надалі міститься 12 умовних кодів причин коригування. Проте з 1 жовтня 2021 року з нього буде виключено такі три коди:

  • 302 - Усунення неоднозначностей
  • 303 - Зменшення обсягу при нульовій кількості
  • 304 - Зменшення кількості при нульовому обсягу

з/п
Умовний код причини коригування
Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування Примітка
1 101 Зміна ціни  
2 102 Зміна кількості  
3 103 Повернення товару або авансових платежів  
4 104 Зміна номенклатури  
5 201 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ
 
6 202 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 199.1 статті 199 ПКУ
 
7 203 Коригування зведеної податкової наклданої, складеної відповідно
до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ
 
8 204 Коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг  
8 301 Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної) Зазначаєть у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
9 302 Усунення неоднозначностей У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
10 303 Зменшення обсягу при нульовій кількості У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
11 304 Зменшення кількості при нульовому обсягу У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.

 ***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная , Блокировка НН/РК

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме