Главная Все новости Налогообложение НДС

С 27 мая запускается полноценная работа ЕРНН и СЭА НДС

Гетманцев подчеркнул, что 27 мая открывается регистрация налоговых накладных. Система будет работать в довоенном режиме с оговорками, указанными в Законе №2260
С 27 мая запускается полноценная работа ЕРНН и СЭА НДС

25 травня 2022 року Президент В. Зеленський підписав Закон №2260–IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (законопроєкт №7360).

26 травня його опубліковано в «Голосі України» №111 (7861). Тож з 27 травня він діє.

Законом передбачено багато змін для платників ПДВ щодо реєстрації ПН та РК за місяці війни та з дати набрання чинності й далі.

Зокрема, як наголосив  ввечері 26 травня Д. Гетманцев у своєму Телеграм-каналі, 27 травня  відкривається реєстрація податкових накладних. Система працюватиме у довоєнному режимі зі застереженнями, зазначеними у законі.

Підкреслимо, що від ДПС так й немає офіційного повідомлення. Про його появу розповімо окремо. 

У своєму пості Гетманцев звернувся до конвертаторів, окремих податківців та інших професійних ухилістів: «Не розраховуйте на те, що в умовах війни схемний податковий кредит пройде непоміченим». Податкова на будь-які спроби реагуватиме жорстко, за законами воєнного часу з усіма випливаючими.

Також він закликав бізнес негайно інформувати  про будь-які перекоси на місцях з боку податкової, якщо такі будуть.

Гетманцев пообіцяв  реагувати жорстко і по-воєнному.

Наостанок він підкреслив, що у ДПС абсолютно однозначне чітке завдання – забезпечити реєстрацію податкових накладних у повній відповідності до закону та вимог білого бізнесу.

 

UPD_27/05/2022

До 15.07.2022 р. необхідно зареєструвати всі ПН, РК, які із-за воєнного стану не було можливості реєструвати. Це стосується ПН та РК з датою складання з 24 лютого до 26 травня.

У програмі M.E.Doc нові форми доступні, починаючи з оновлення 11.02.076. Про це ми писали тут.

Інформацію про оновлення Арт-звіту дивіться тут.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная , Военное положение

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 52

Новости по теме

Консультации по теме