Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

УКБС: ВРУ запретила ГНСУ взимать налоги с убытков по ценным бумагам

Верховная Рада Украины поддержала позицию Ассоциации «Украинский Кредитно-Банковский Союз» и других участников рынка относительно незаконности письма-указания ГНСУ, ограничивающего право налогоплательщиков на формирование в полном объеме расходов от проведения операций с ценными бумагами

У зв’язку зі зверненням Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС) та інших учасників ринку до Верховної Ради України щодо проблеми відображення від’ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами, парламентський Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики підтримав позицію бізнесу та звернувся до Державної податкової служби України щодо відкликання листа від 09.08.2012 р. №320/0/71-12/15-1217 «Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2012 ? 2015 роках», який суперечить чинному законодавству України.
УКБС нагадує, що зазначеним листом ДПСУ необґрунтовано обмежує права платників податків на формування в повному обсязі витратної частини від проведення операцій з цінними паперами. Адже податкова наполягає, що у декларації з податку на прибуток, починаючи зі звітного періоду І півріччя 2012 року, у платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше, враховується лише 25% суми від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами.
Профільний Комітет ВРУ зазначив, що роз’яснення ДПСУ не відповідає нормам Податкового кодексу України, зокрема пункту 153.8 статті 153 Кодексу.
У змінах до Податкового кодексу, прийнятих Законом України від 25.05.2012 р. №4834, запроваджено особливий порядок застосування статті 150 Кодексу у період 2012 ? 2015 років, який передбачає обмеження розміру від’ємного значення об’єкта оподаткування, отриманого станом на 1 січня 2012 року, що враховується у витратах, при визначенні податкових зобов’язань платника податку у наступних звітних податкових періодах.
Обмеження розміру від’ємного значення об’єкта оподаткування в наступних звітних періодах при застосуванні статті 150 Кодексу не передбачалося Законом №4834 при застосуванні пункту 153.8 статті 153 Кодексу для визначення прибутку від операцій з цінними паперами і жодним чином не обмежувало право платника податку враховувати повну суму від’ємного показника фінансових результатів від операцій з цінними паперами в наступних податкових періодах, оскільки це різні за економічним змістом і значенням показники при визначенні податкових зобов’язань.
УКБС зауважує, що перекручення ДПСУ правил обліку операцій з цінними паперами у податковому обліку штовхає ринок до ліквідації портфелю цінних паперів і повної відмови у подальшому від довгострокових портфельних інвестицій. Це заблокує розвиток фондового ринку і фінансової системи країни.
«Помилково ототожнюючи такі поняття, як «від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток» і «від’ємний фінансовий результат від операцій з цінними паперами», ДПСУ, по суті, забороняє відносити на валові витрати збитки від операцій з цінними паперами, а фактично — стягує податок на збитки, — зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. — При цьому від’ємний фінансовий результат операцій з цінними паперами не впливає на загальний оподатковуваний дохід від основної діяльності, адже показує витрати на придбання цінних паперів (не проданих на даний час), що були понесені в минулих податкових періодах. Він виникає внаслідок особливого порядку визнання витрат на придбання цінних паперів, які враховуються у відокремленому обліку, та не переноситься до Декларації з податку на прибуток, і, відповідно, не може вплинути на від’ємне значення об’єкта оподаткування, яке є результатом збиткової діяльності платника податку».

Джерело
Український кредитно-банківський союз
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Убытки , Налог на прибыль , Ценные бумаги

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме