Спрощенка – це можливість підприємцям маленьким працювати легально, підприємцям сильнішим створювати нові продукти та послуги, юридичним особам працювати незалежно від фіскалів і економити на корупційному податку.
Спрощенка – це можливість розвивати економіку, створювати нові робочі місця, впроваджувати нові технології.
Це – підґрунтя для креативної економіки, великої армії самозайнятих професійних людей.
Сьогодні у світі десятки мільйонів людей працюють на себе. Зокрема, в минулому році на найбільшій у світі фріланс-біржі було зареєстровано 123 тис. українців. А в цьому році їх ще більше, кількість таких людей постійно зростатиме.
На спрощенці працюють IT-спеціалісти, журналісти, таксисти, люди інших професій і це чудово! Малий і середній бізнес не повинен лише торгувати на ринках – у чому переконані деякі урядовці та політики, незалежні підприємці повинні бути всюди. І саме єдиний податок сьогодні дає таку можливість.
Спрощенка – це можливість працювати в умовах складної та корупційної загальної системи сплати податків. І якщо політики хочуть щось змінювати, починати потрібно з реформи загальної системи оподаткування, з ліквідації корупції в Державній фіскальній службі, на митниці та в інших органах влади.
Коли загальна система стане прозорою та дешевою в обслуговуванні, на ній почнуть працювати без примусу. А до тих пір люди боротимуться за своє право легально працювати у своїй країні, а отже боротимуться за спрощенку!
Читайте також: Податкова реформа: перші нотки оптимізму
***
Докладно про податкову реформу від Мінфіну читайте в аналітичних матеріалах редакції:
- Податок на прибуток у проекті податкових змін від Мінфіну
- ПДВ-зміни в проекті податкової реформи від Мінфіну
- Єдиний податок: аналізуємо проект податкових змін від Мінфіну
- ПДФО в проекті податкової реформи від Мінфіну
- Акциз та податок на майно - в проекті податкових змін від Мінфіну
- Спрощення адміністрування податків у 2017 році: версія Мінфіну