Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року фізичні особи-платники єдиного податку І і ІІ груп та ІІІ групи – неплатники ПДВ вестимуть облік діяльності у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів, а підприємці ІІІ групи – платники ПДВ – у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
Але податківці в Інформаційному листі №16 вказували, що ФОПи повинні зберігати ще три роки книги обліку доходів, які вже не будуть використовувати. Про це ми писали тут.
І от Мінфін оприлюднив проєкт наказу про втрату чинності з 1 січня 2021 року форми Книги обліку доходів і Книги обліку доходів і витрат для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку та порядок її ведення. Завантажити>>
Тобто новостворені у 2021 році фізособи-«єдинники» вже не будуть купляти книги та реєструвати їх в ДПС.
У разі затвердження цей наказ набере чинності з 01.01.2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Тобто все буде залежати від дати опублікування.
За пояснювальною запискою до проєкту наказу, таке рішення прийнято відповідно до вимог пункту 22 розділу І Закону №786 та статті 296 ПКУ.
Звертаємо увагу! В Інформаційному листі №16 ДПС наголошувала, що платники, які почали вести книгу до 2021 року, можуть продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку І, ІІ та ІІI груп, які не є платниками ПДВ) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку ІІI групи, які є платниками ПДВ) за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579. Але через їх скасування з 2021 року це вже буде не обов’язково, хоча може здійснюватися за власним бажанням.
***
Читайте також:
- Новий облік доходів ФОПів з 2021 року: офіційне роз'яснення від ДПС
- Книгу обліку доходів для «єдинників» планують повернути та надати їй статус первинного обліку
- Що фізособам-«єдинникам» робити з Книгами обліку у 2021 році?
- Закон №786 (про скасування Книг обліку і не тільки) опубліковано. Він набирає чинності з 8 серпня!