• Посилання скопійовано

Нові маяки на 2025 рік за Меморандумом з МВФ: що чекає на бізнес?

Д. Гетманцев навів 5 структурних маяків у Меморандумах – з термінами виконання у І кварталі 2025 року: ухвалити зміни до БКУ, підготувати комплексну операційну стратегію для НКЦПФР, призначити нового керівника БЕБ тощо

Нові маяки на 2025 рік за Меморандумом з МВФ: що чекає на бізнес?

Д. Гетманцев навів п’ять структурних маяків у Меморандумах з МВФз термінами виконання у І кварталі 2025 року:

  • Ухвалити зміни до Бюджетного кодексу відповідно до Дії 1 Плану дій УПІ від червня 2024 року, як прийнято в 39 МЕФП (кінець січня 2025 р.).
  • Підготувати комплексну операційну стратегію для НКЦПФР, у тому числі ініціювати проведення незалежної перевірки професійної придатності та ділової репутації (кінець січня 2025 р.) – маяк додано у грудні 2024 року, але досі не виконано.
  • Призначити нового керівника БЕБ на основі процесу відбору (кінець лютого 2025 р.).
  • КМУ затвердити методологічну базу, що лежить в основі процесу УПІ, як результат у 39 МЕФП (кінець лютого 2025 р.).
  • Завершити зовнішній аудит ефективності Національного антикорупційного бюро України за участю трьох незалежних експертів з міжнародним досвідом та опублікувати звіт про його результат (кінець лютого 2025 р.).

На ІІ квартал 2025 року передбачено 4 структурні маяки:

  • внести до Парламенту законодавчі зміни для впровадження вимог податкової звітності для операторів цифрових платформ (кінець квітня 2025 р.);
  • підготувати та подати до парламенту законопроєкт про ризик критичних третіх осіб фінансового сектору (кінець травня 2025 р.) – маяк додано у грудні 2024 року;
  • призначити постійного керівника митниці (кінець червня 2025 р.);
  • подати вчасно Бюджетну декларацію на 2026 - 2028 рр. відповідно до параметрів програми (кінець червня 2025 р.).

І залишиться тільки один маяк: завершити та опублікувати зовнішню оцінку НКРЕКП, проведену Секретаріатом Енергетичного Співтовариства (за запитом) (кінець жовтня 2025 р. – маяк додано у грудні 2024 року).

Наприкінці Д. Гетманцев додав, що перебування у програмі з МВФ та своєчасне виконання структурних подій має нині надважливе значення для фінансової стабільності країни.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»