• Посилання скопійовано

НКЦПФР хоче стати регулятором ринку віртуальних активів в Україні

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку подала 80 пропозицій та зауважень до законопроєкту №10225-д щодо регулювання ринку віртуальних активів

НКЦПФР хоче стати регулятором ринку віртуальних активів в Україні

Комісія цілком підтримує розвиток ринку віртуальних активів через впровадження якісного законодавчого регулювання. Ми переконані, що Україна потребує сучасного законодавства, яке стимулює інновації, забезпечує захист інвесторів, прозорість учасників ринку та відповідність міжнародним стандартам.

З огляду на це Комісія офіційно передала до Верховної Ради України свої пропозиції щодо законопроєкту №10225-д. Цей документ містить 80 пропозицій та зауважень, важливих для стабільного функціонування ринку.

Серед ключових пропозицій – визначення регулятора відповідно до стандартів MiCA, з урахуванням кращих міжнародних практик, де функцію регулювання виконує орган, що відповідає за ринки капіталу. Також пропонується заборонити автоматичний допуск на український ринок емітентів та провайдерів послуг (CASP) без національної авторизації, оскільки передбачені в законопроєкті юрисдикції не мають загальної заборони для резидентів держави-агресора бути емітентами токенів або бенефіціарами VASP.

Крім того, доопрацьовано пропозиції щодо регулювання смарт-контрактів і визначення контролю над засобами доступу до віртуальних активів, а також запропоновано розширити можливості використання токенів в операціях обміну на товари й послуги, що наразі не врегульовано в тексті законопроєкту.

Повний перелік зауважень та пропозицій опублікований за посиланням.

НКЦПФР активно долучається до процесу та підтримує ідею прийняття законопроєкту, і ми зацікавлені в тому, щоб він став дійсно дієвим, збалансованим і корисним для держави, бізнесу й громадян.

Окремо підкреслюємо, що НКЦПФР не має жодного відношення до рішень щодо можливого зупинення чи блокування розгляду законопроєкту у Верховній Раді, оскільки не наділена такими повноваженнями.

Комісія залишається відкритою до діалогу з народними депутатами, учасниками ринку та всіма зацікавленими сторонами задля якнайшвидшого ухвалення якісного законодавства.

***

Читайте також:

Джерело: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»