ДФСУ в індивідуальній консультації від 07.05.2018 р. №2026/6/99-99-14-05-01-15/ІПК нагадує, що порядок ведення касових операцій на сьогодні визначено у Положенні №148.
Згідно з ним видаткові касові ордери і видаткові відомості заповнюються бухгалтером (відповідальною особою установи/підприємства, на яку покладено обов’язок з оформлення цих документів) у будь-який спосіб, який забезпечив би належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну.
У касових ордерах зазначається підстава для їх складання і перелічуються додані до них документи. Видача касових ордерів і видаткових відомостей на руки особам, які вносять або одержують готівку, забороняється.
Приймання і видача готівки за касовими ордерами проводиться тільки в день їх складання.
Виправлення у касових ордерах та видаткових відомостях забороняються.
Реквізити у видатковому ордері "Одержав", "Дата", "Сума", "Підпис одержувача", дані документа, що засвідчує особу отримувача (які заповнюються отримувачем готівки (додаток 3 до цього Положення)) та в прибутковому ордері "Прийнято від" не заповнюються у касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених установою підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі). Інші реквізити у касових ордерах та видаткових відомостях є обов'язковими до заповнення.
Враховуючи викладене, ДФС вважає, що реквізит видаткового касового ордеру "Видати", у якому зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, якій видано готівку з каси, має бути заповнений обов’язково.
Алгоритм заповнення видаткового касового ордера (в деталях та зі зразками від редакції) дивіться ось тут.
***
Читайте також: