Про оприлюднення Мінекономрозвитку цього проекту постанови КМУ ми вже повідомляли ось тут. Ним, зокрема, пропонується скасувати необхідність ведення Книги відгуків і пропозицій для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі та ресторанного господарства.
Але це ще не всі зміни, передбачені цим документом.
У Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів пропонується прописати, що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов'язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Нацбанк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам'ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг яких припинено НБУ).
Крім того, у разі відсутності в касі монет дрібних номіналів для видачі здачі касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов'язані здійснити у розрахунковому документі заокруглення загальних сум розрахунків в порядку, передбаченому постановою НБУ від 15.03.2018 р. №25.
***
Читайте також:
- Правила округлення готівкових розрахунків — наочно у відеороз’ясненні від Нацбанку.
- Округлення чеків РРО — не обов’язок: «7 хвилин» з Тетяною Мойсеєнко
- Життя без копійок: округлення цін почнеться з 1 липня 2018 року.
- З 1 липня почнуть діяти правила округлення загальних сум готівкових розрахунків - нагадування від Нацбанку.