• Посилання скопійовано

У Мінсоцполітики анонсували реформу ринку зайнятості

Павло Розенко оголосив про звільнення усього керівного складу Держслужби зайнятості та анонсував створення Нацагенства з зайнятості

У Мінсоцполітики анонсували реформу ринку зайнятості

Міністр соціальної політики України Павло Розенко оголосив про звільнення керівництва центрального апарату та обласних підрозділів Державної служби зайнятості.

«Я підписав наказ про звільнення керівників центрального апарату Держслужби зайнятості та директорів обласних центрів зайнятості», - повідомив Міністр на нараді за участю представників центрального апарату та територіальних підрозділів Служби.

За словами Міністра, нове керівництво буде обиратися на відкритому конкурсі. 

«Найближчим часом буде затверджене положення на проведення конкурсу на заміщення вакантних посад. Це буде публічний і прозорий процес відповідних кадрових змін», - зазначив він.

За словами Павла Розенка, аналогічний наказ буде підписаний і щодо звільнення районних керівників центрів зайнятості.

«Сьогодні ми даємо старт тотальному оновленню всієї служби зайнятості. Паралельно із кадровими та структурними змінами по всій вертикалі Держслужби зайнятості, буде йти активний процес законодавчого реформування всієї системи зайнятості в Україні», - підкреслив Павло Розенко.

Окрім того, Павло Розенко доручив протягом 10 днів завершити роботу над законопроектом про створення Національного агенства зайнятості.

„Реформа служби зайнятості має бути здійснена зараз і негайно. Ресурс довіри до тієї моделі служби, яка існує, вже вичерпаний. Доручаю протягом 10 днів завершити роботу над законопроектом. На початку жовтня законопроект має бути внесений до Верховної Ради України, а з 1 січня 2016 року має запрацювати Національне агенство зайнятості”, - сказав він, звернувшись також до соціальних партнерів - профспілок і роботодавців – із закликом не стояти осторонь цього процесу, а активно включитися в обговорення і доопрацювання законопроекту.

Міністр наголосив, що мета реформи Держслужби зайнятості - не просто зміна вивіски і керівництва, а структурна і якісна перебудова роботи на ринку праці в Україні. „Комплексний законопроект, розроблений Міністерством соціальної політики, передбачає масштабну реформу ринку праці, посилення інституційної спроможності служби, запровадження нових підходів до роботи на ринку праці з одночасним посиленням соціальної відповідальності і соціальної справедливості”, - зауважив урядовець, додавши що відповідні зміни будуть грунтуватися на досвіді реформування агенств зайнятості Німеччини, Франції, Австрії і Литви.

„Національне агенство зайнятості має стати активним посередником, ефективною і мобільною сервісною службою з надання послуг із працевлаштування, активним гравцем на ринку праці, а не інструментом роздачі грошей безробітним”, - підкреслив він.

Акцент у практичній роботі Агентства робитиметься на активному посередництві і регулюванні ринку праці за допомогою новітніх інформаційних технологій. Буде сформовано єдину електронну базу вакансій.

«Зміняться підходи у роботі з зареєстрованими безробітними, - наголосив Павло Розенко. – Посилюється страховий принцип виплати допомоги по безробіттю. Активніше підтримуватимуться підприємницькі ініціативи зареєстрованих безробітних. Зокрема для нас принципове питання посилення ролі громадських робіт. Безробітні повинні чітко розуміти, що пошук роботи має бути активним. Відмова від участі в громадських роботах може стати підставою для відмови у виплаті допомоги по безробіттю».

Агенція розширюватиме можливості працевлаштування громадян, застосовуватиме нові механізми підтримки молоді віком до 24 років (залучення випускників до роботи на умовах стажування за взірцями Німеччини і Румунії), сприятиме збереженню зайнятості людей, старших за 45 років. Активніше вирішуватимуться питання зайнятості членів особистих селянських господарств, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій.

До функцій Національного агентства зайнятості буде також віднесено моніторинг випадків дискримінаційних обмежень, що містяться у оприлюднених вакансіях, з подачею цієї інформації до Державної служби з питань праці для відповідного реагування.

Окрім того, Мінсоцполітики і створюване Нацагентство зайнятості отримають функції прогнозування ситуації на ринку зайнятості, зокрема щомісячне публічне представлення оцінки ситуації на цьому ринку.

„І ще одне принципове питання – це аутсорсинг послуг. На кошти, які збирає фонд соціального страхування, зможуть претендувати і приватні компанії з працевлаштування. Кошти будуть отримувати ті, хто якісніше буде шукати роботу для людей”, - розповів глава Мінсоцполітики.

„Ще раз наголошую, це не просто зміна вивіски і керівництва, а масштабна реформа. Однак, без кадрових змін, як це продемонстрував приклад нової поліції, обійтися не можна”, - підсумував Павло Розенко.

На підставі: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»