• Посилання скопійовано

Судові рішення та повістки планують відправляти на електронну пошту

Група народних депутатів зареєструвала в Раді законопроєкт №4360 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення належного повідомлення учасників судового процесу та направлення копій судових рішень»

Судові рішення та повістки планують відправляти на електронну пошту

За інформацією ЛІГА:ЗАКОН, законопроектом №4360 пропонується, що контактні дані, а саме номер мобільного телефону та адреса електронної пошти, зазначені у позовній заяві, апеляційній скарзі (які є їх обов'язковими реквізитами) можуть використовуватись судами для здійснення викликів та надсилання судових рішень.

Зміни мають намір внести до КАСУГПК та ЦК.

Автори зазначають, що необхідність прийняття документа продиктована значним поширенням COVID-19, а також критичним станом фінансового забезпечення судових установ у 2020 році.

Планується, що вручення викликів, повідомлень, судових рішень на електронну адресу, зазначену в заявах по суті справи, вважатимуться належним чином надісланими та врученими, у разі наявного у суду електронного підтвердження про дату та час їх направлення або електронного підтвердження про отримання тексту електронного документа відповідальною особою установи.

Копія судового рішення надіслана на електронну адресу, зазначену в заявах по суті справи, вважатиметься належно врученою.

Учасник судового процесу, якому судове рішення направлене на електронну пошту, повинен буде негайно підтвердити суду отримання судового рішення (електронною поштою або телефоном). Текст такого підтвердження роздруковується, а телефонне підтвердження записується відповідним працівником апарату суду, приєднується секретарем судового засідання до справи і вважається належним підтвердженням належного вручення судового рішення. В такому випадку судове рішення вважається врученим учаснику судового процесу з моменту надходження до суду підтвердження про отримання.

Проектом передбачається, що якщо протягом дня, наступного за днем надсилання судового рішення, підтвердження від учасника судового процесу не надійшло, секретар судового засідання складає про це довідку, що приєднується до справи. В такому випадку судове рішення вважається врученим з моменту складання секретарем судового засідання відповідної довідки.

У випадку прийняття, документ набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»