Сьогодні квартири на перших поверхах звичайних житлових будинків дедалі частіше перетворюються на модні та стильні салони краси, стоматологічні кабінети, приватні клініки, перукарні, магазини різного напряму, нотаріальні контори тощо. Державна податкова служба у Сумській області роз'яснила, у чому особливості оподаткування подібних об'єктів господарювання.
Насамперед, як розповіли фахівці податкової, таку квартиру слід переоформити з житлового приміщення на нежитлове.
«Власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує до бюджету земельний податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно», — зазначили у ДПС.
Ця частка визначається співвідношенням загальної площі приміщення до загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень у будинку.
Податок сплачується відповідно до цільового призначення на підставі даних державного земельного кадастру.
Як відкрити перукарню у будинку: особливості оподаткування
Власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує до бюджету земельний податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно
Джерело: UBR
Рубрика: Оподаткування/Інші податки
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати