• Посилання скопійовано

Донарахування зарплати за періоди до 1 грудня: яку ставку ВЗ застосовувати?

Якщо роботодавець виявив помилку – заниження суми зарплати, яка сталася в попередніх місяцях і виправляється (донараховується) після 1 грудня 2024 року, то для утримання слід застосовувати ставку ВЗ в 5%

Донарахування зарплати за періоди до 1 грудня: яку ставку ВЗ застосовувати?

Нагадаємо, що з 1 грудня 2024 року ставку ВЗ для доходів фізосіб було підвищено з 1,5% до 5%. При цьому для роботодавців прописали і спеціальні правила щодо перехідних зарплатних виплат. 

Зокрема, доходи, нараховані за наслідками податкових періодів до грудня 2024 року, оподатковуються за ставкою військового збору, що діяла до 1 грудня 2024 року, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання), крім випадків, прямо передбачених Кодексом.

Як це застосовувати, ми писали тут.

Але при наданні розʼяснення податківці не зупинялися на правилах застосування ставки ВЗ для варіанту проведення донарахування зарплати за минулі періоди.

Про це вирішив запитати окремий роботодавець. У відповіді з ІПК  від 14.01.2025 №165/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК  податківці вказали: якщо внаслідок проведеного перерахунку у грудні місяці  2024 року податковим агентом здійснюється донарахування доходу у вигляді заробітної плати, то сума такого доходу оподатковується військовим збором за ставкою 5%, незалежно за які періоди здійснюється перерахунок доходу.

Тобто при донарахуванні зарплати за минулі періоди у грудні 2024 або протягом 2025 року слід буде застосовувати ставку ВЗ у 5%.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»