• Посилання скопійовано

Запізнілі податкові накладні не потрібно підтверджувати поштовими відправленнями

Ухвала ВАСУ від 22.12.2011 р. у справі №К/9991/37434/11

Багато спеціалістів у сфері податкового права вважають, що треба зберігати підтвердження отримання податкової накладної із запізненням — йдеться про поштові відправлення, листи від контрагентів про направлення податкової накладної, інші документи.
Обгрунтування цієї позиції таке:
1) датою виникнення права на ПК (пп. 7.5.1 Закону про ПДВ) є, зокрема, дата отримання податкової накладної;
2) податкові накладні відображаються у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних за датою їх отримання (згідно з порядком ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних);
3) на момент перевірки платник податку повинен мати документи, що підтверджують правомірність включення сум ПДВ до ПК.
Цікавим є те, що податкові органи витлумачили ці норми на свою користь та позбавили платника податку права на ПК у періоді отримання податкових накладних за відсутності листа з рекомендованим повідомленням про вручення із зазначенням на ньому відбитку календарного штемпеля, чим позивач порушує порядок оформлення поштових відправлень, затверджений Постановою КМУ від 28.07.97 р. №799.
ВАСУ ухвалою від 22.12.2011 р. у справі №К/9991/37434/11 не підтримав позицію податкового органу з огляду на таке.
Дати отримання податкових накладних підтверджується реєстрами отриманих та виданих податкових накладних.
Проведеною перевіркою не встановлено порушення Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних з боку ТОВ.
Таким чином, запис у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних є належним доказом дати отримання позивачем податкових накладних від постачальників товару.
Посилання ДПІ на Порядок оформлення поштових відправлень №799 не беруться до уваги з таких міркувань.
Порядок визначає саме правила відправки поштової кореспонденції, а не отримання її. Тому рекомендоване повідомлення про вручення (на якому наголошує ДПІ, як на єдиний можливий доказ отримання податкових накладних) є доказом саме відправки постачальником товарів документів позивачу, а не доказом їх отримання. Тобто не є належним доказом у даній справі.
Крім того, порушення контрагентами ТОВ порядку оформлення поштових відправлень №799 не є підставою для притягнення до відповідальності ТОВ.

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»