
ДФСУ у листі від 16.02.2017 р. №3238/6/99-95-42-03-15 нагадує, що давальницька сировина - це сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (пп. 14.1.41 ПКУ).
Оскільки давальницька сировина є власністю замовника і при передачі її для переробки виконавцю право власності на цю сировину до виконавця не переходить, то за операцією з передачі давальницької сировини виконавцю, а також при отриманні замовником готової продукції податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються.
Виконавець нараховує ПДВ на послуги з переробки давальницької сировини на загальних підставах за основною ставкою.
Щодо заповнення податкових накладних податківці зазначили наступне.
Відповідно до п. 16 Порядку №1307 до граф 4 та 5 вносяться дані щодо одиниці виміру товарів/послуг.
Графи 4 та 5 податкової накладної заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної.
У графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.
Якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО:
- у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;
- у графі 5 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.
Якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.
Крім того, податківці вкотре нагадують, що з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.
При здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).
Проте до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.
Оскільки чинна форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з ДКПП, до внесення відповідних змін при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається. Більше про це читайте у новинах:
- Заповнення податкових накладних з 1 січня - нарешті маємо лист та відеоогляд від ДФС;
- Як заповнити податкову накладну за оновленим ПКУ - консультують податківці
- Коди на товари та послуги в податкових накладних у 2017 році: зазначаємо правильно
- Як складати розрахунки коригування до податкових накладних у 2017 році
- Помилки при складанні та несвоєчасна реєстрація податкових накладних у 2017 році: чим це загрожує?
- Податкова накладна без коду послуги: що з податковим кредитом?
- Як зміниться податкова накладна: аналіз проекту нової форми