ДФСУ у індивідуальній податковій консультації від 12.06.2017 р. №582/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянула ситуацію: платника податку, який склав податкову накладну на суму отриманого авансу, було реорганізовано шляхом приєднання до іншого платника податку. У зв’язку з неможливістю поставити продукцію правонаступник такого платника податку повертає покупцю суму авансу.
З огляду на це звернення, податківці зазначають, що реєстрація платника ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання до іншого платника податку, підлягає анулюванню. При цьому у такого платника ПДВ не відбувається нарахування ПДВ та коригування ПК.
Зважаючи на те, що при реорганізації платника податку шляхом приєднання до іншого платника податку — правонаступника відбувається анулювання реєстрації його як платника ПДВ, то у платника податку — правонаступника відсутні підстави для складання РК до ПН, складеної платником податку, який реорганізувався та реєстрацію платником ПДВ якого анульовано, у тому числі у випадку повернення правонаступником авансу, який був отриманий платником податку, який реорганізувався.
Читайте також:
Чи впливає уточнення декларації з ПДВ на ліміт реєстрації податкових накладних?>>>
Можливість складання зведеної податкової накладної при роздрібній торгівлі товарами>>>