Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Нараховуємо ПДВ при реалізації товарів на умовах рекламної акції

Податківці розповіли про оподаткування ПДВ операцій з реалізації товарів на умовах проведення рекламної акції (1 одиниця товару - в подарунок)

Податківці у листі від 08.12.2017 р. №2908/6/99-99-15-02-02-15/ІПК вказали, що у разі здійснення операції з постачання шести блоків води за ціною п’яти у рекламних цілях з метою залучення нових клієнтів постачання одного блока води відбувається безкоштовно. А відповідно до ст. 185 ПКУ  безоплатне постачання є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

У листі податківці розповіли й про порядок визначення  бази оподаткування ПДВ операцій з постачання такого блоку води. Вона має визначатися відповідно до п. 188.1 ПКУ. При цьому за такою операцією платник податку зобов'язаний скласти дві податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН:

  • одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;
  • іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною з типом причини 15.  У рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник зазначає власні дані. У графі 2 розділу Б, крім номенклатури товарів/послуг, потрібно також зазначати: «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання». А графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11 розділу Б у ПН з типом 15 не потрібно заповнювати.

***

Читайте також:

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Реклама , Торгівля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?