• Посилання скопійовано

Податкова накладна складена двічі на одне постачання: складаємо розрахунок коригування

Податківці зазначають, що у випадку помилкового складання ПН на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох ПН на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник ПДВ-постачальник, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти РК до помилкової (другої) ПН

Податкова накладна складена двічі на одне постачання: складаємо розрахунок коригування

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в ЄРПН, - зазначає ДФС у Запорізькій області.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Отже, у випадку помилкового складання ПН на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох ПН на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник ПДВ-постачальник, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти РК до помилкової (другої) ПН.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

До податкової декларації з ПДВ вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Оскільки, в декларації з ПДВ зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній, то обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій (другій) податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації.

***

Читайте також: Складаємо розрахунок коригування до підсумкової податкової накладної у разі повернення товару

Джерело: ДФС у Запорізькій області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»