Нагадаємо, що проект цієї постанови був розроблений спільно Мінфіном і ДФСУ. Ми аналізували цей проект тут і тут.
Забігаючи наперед, зауважимо, що затверджена КМУ постанова – це той самий проект. А отже, ті, хто ще не читав, як блокуватимуться ПН/РК далі і як можна буде відновити їхню реєстрацію, саме час прочитати наші статті!
Що змінюється?
Як повідомляє Мінфін, ця Постанова передбачає такі зміни:
1) Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється «відсікаючий критерій» 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис. грн.
2) Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.
3) Запроваджується електронний Реєстр зупинених ПН/РК, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених ПН/РК.
4) Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні. Якщо рішення комісій не зареєстровані протягом 7 робочих днів, зупинені ПН/РК реєструватимуться в автоматичному режимі.
5) Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.
Також Постановою КМУ від 21.02.2018 р. №117 врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, щодо яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень та документів. Та два важливі моменти:
По-перше, критерії блокування ПН/РК має затвердити ДФСУ за погодженням з Мінфіном. І оприлюднити на сайті ДФСУ. Чого досі не було зроблено. Опублікована постанова містить лише ознаки тих ПН/РК, які не будуть блокуватися.
По-друге, протягом місяця з набрання чинності цієї постанови, Реєстр зупинених ПН/РК функціонує в тестовому режимі. Але це не означає, що блокувати будуть не одразу. Ні, просто протягом цього місяця рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК набувають чинності з дня їх приймання і надсилаються платнику без їх реєстрації в Реєстрі зупинених ПН/РК.
Після нетривалого громадського обговорення, цей проект був схвалений КМУ і, нарешті, був оприлюднений на «Урядовому порталі». Ознайомитися з текстами порядків можна уже на нашому порталі:
- Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних>>
- Порядок роботи Комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації>>>
- Порядок розгляду скарг на рішення Комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації>>
Коли наберуть чинності порядки?
Згідно з текстом постанови, вона набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування. 7 березня 2018 року Постанова №117 опублікована в «Урядовому кур'єрі» №46 (6162).
Отже, з 22 березня 2018 року знову запрацює блокування ПН/РК. Також про це тут>>
UPD Система блокування ПН/РК запрацювала! Повідомлення ДФСУ о 15:00 23 березня
***
Читайте також:
Проект порядку зупинення реєстрації ПН/РК: аналіз від редакції.
Як розглядатимуться скарги на відмову розблокувати ПН/РК.
Знайомтеся з критеріями блокування ПН та показниками податкової історії
ДФСУ презентувала нові правила блокування ПН/РК.
Позитивна податкова історія. Що це таке і чому це важливо?