• Посилання скопійовано

Як визначити код УКТ ЗЕД при постачанні комплекту товарів?

ДФСУ розповіла, як відображати у податковій накладній постачання комплекту (набору) товарів. При цьому найбільш спірним є питання визначення для такого комплекту коду УКТ ЗЕД (особливо, якщо товари в комплекті є різними)

Як визначити код УКТ ЗЕД при постачанні комплекту товарів?

Класифікація товарів за УКТ ЗЕД

Податківці у консультації  від 04.01.2019 р. №65/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, приміток, додаткових приміток та розділів, груп і товарних позицій.

Водночас вкотре зазначається, що номенклатура товарів продавця має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів.

Визначення коду УКТ ЗЕД набору (комплекту товарів), який містить декілька видів однієї товарної позиції та один (чи декілька) видів іншої товарної позиції здійснюється з урахуванням правил 3 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД.

 

Що ж говорить нам правило 3?

У разі коли товар на перший погляд можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

  • (a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;
  • (b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;
  • (c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

 

Як все це застосувати при складанні податкової накладної?

Податківці роз’яснюють, що операція з постачання набору (комплекту) товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції та один (чи декілька) видів іншої товарної позиції, в податковій накладній відображається одним рядком. А як бути з кодом УКТ ЗЕД в такому випадку?

Якщо товарна позиція (код УКТ ЗЕД) у товарів в комплекті однакова, зазначатиметься саме вона. А якщо ні, то продавцю доведеться визначити код УКТ ЗЕД, який відповідає правилу 3.

Тим же продавцям, які не впевнені в своїх силах визначити код УКТ ЗЕД правильно самостійно, податківці традиційно радять звертатись до Торгово-промислової палати України (їх регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судової експертизи.

Таке роз’яснення податківців вже не перше, аналогічні ми наводили туттут та тут.

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»