
ДФС у Запорізькій області розповідає, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ – продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
При цьому не відносяться до складу податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування.
Отже, суми ПДВ, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, які були зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, можуть бути включені до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вони зареєстровані в ЄРПН, але не пізніше, ніж через 1095 календарних днів з їх дати складення.
Зазначена норма передбачена п. 198.6, п. 201.10 ПКУ.
***
Читайте також:
- ДФС попереджає: заблоковані ПН/РК не дають права на податковий кредит!
- Не отримали квитанцію: коли податкова накладна вважається зареєстрованою?
- Коли відображати податковий кредит за несвоєчасно зареєстрованою ПН?
- Несвоєчасно зареєстрували ПН на послуги нерезидента: як звітувати?
- Запізніла «первинка» від нерезидента за надані ним послуги: як бути?