Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

На суму готівкових округлень податкова накладна не складається!

Податківці роз’яснили, як складається податкова накладна у випадку округлення суми у чеку РРО

Нагадаємо, що з 1 липня 2018 року Нацбанк ввів правила округлення загальних сум готівкових розрахунків (про це ми повідомляли тут). Наразі платників ПДВ турбує питання: чи потрібно на суму округлення визнавати ПЗ з ПДВ та відповідно складати податкову накладну на таку суму округлення?

В загальному порядку згідно з пп. «а» та «б» п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, як роз’яснюють податківців у ІПК від 31.07.2019 №3584/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, база оподаткування ПДВ тієї чи іншої операції з постачання товарів або послуг визначається у порядку, передбаченому ст. 188 ПКУ, та обчислюється шляхом множення кількості (об’єму, обсягу) поставлених товарів або послуг на їх ціну (без ПДВ). Тож сума округлень для оподаткування ПДВ до договірної вартості товару або послуги не потрапить.

Отже, сума округлення не належить до об’єктів оподаткування ПДВ, а тому податкова накладна на таку суму не складається. Тобто податкова накладна повинна бути складена, виходячи з фактичної вартості товару або послуги, що підлягають оподаткуванню без врахування подальшого округлення при здійсненні готівкових розрахунків за такі товари або послуги.

Аналогічну позицію наводили податківці і у своїй попередній консультації, що стосувалася оподаткування сум округлення (детально це питання ми розглядали тут).

***

Читайте також:

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Каса , ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?