• Посилання скопійовано

«Неприбуткові організації» 02(74) | 14.03.2025 р.

Сімдесят четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно неприбутковим організаціям і установам

«Неприбуткові організації» 02(74) | 14.03.2025 р.
Це – вже сімдесят четвертий (другий у 2025 році та двадцять четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно неприбутковим організаціям і установам. З моменту написання попереднього листа минуло більше ніж місяць, і нам є про що розповісти. А саме:
  • зазначимо, що використання гуманітарного транспорту для перевезення населення не буде комерційною діяльністю;
  • дізнаємося, в які терміни слід подати звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги в інвалюті;
  • зупинимося на створенні громадського об’єднання зі статусом юрособи;
  • повідомимо, що ВРУ прийняла закон щодо стимулювання благодійництва на час війни;
  • визначимося, які податкові наслідки виникають у разі змін у фінплані комунального підприємства.
Гарного вам читання!

Використання гуманітарного транспорту для перевезення населення не буде комерційною діяльністю

12 березня прийняла за основу законопроєкт №12177-1 про внесення змін до деяких законів України щодо задоволення потреб населення у перевезеннях в умовах воєнного стану. Ним пропонується встановити, що у період дії воєнного стану та протягом 12 місяців з дня його припинення чи скасування:
  • набувачами гуманітарної допомоги для задоволення потреб населення в перевезеннях є комунальні підприємства – автомобільні перевізники та комунальні підприємства - перевізники міського електричного транспорту;
     
  • визнаються гуманітарною допомогою автобуси, електробуси, трамвайні вагони, тролейбуси, вагони метрополітену, з метою використання у господарській діяльності з перевезення пасажирів та багажу;
     
  • гуманітарна допомога не може бути відчужена або передана у користування комунальними підприємства – автомобільними перевізниками та комунальними підприємствами – перевізниками міського електричного транспорту іншим фізичним або юридичним особам за будь-якими правочинами, крім безоплатного відчуження або передачі у користування іншому набувачу гуманітарної допомоги;
     
  • не вважається використанням гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку використання комунальними підприємствами – автомобільними перевізниками та комунальними підприємствами – перевізниками міського електричного транспорту, транспортних засобів у господарській діяльності з перевезення пасажирів та багажу.

В які терміни слід подати звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги в інвалюті?

Отримувач подає щомісяця до 5 числа Мінсоцполітики та територіальному органові ДПС за своїм місцезнаходженням звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги в іноземній валюті до повного використання всієї суми отриманої гуманітарної допомоги.
Відповідно до п. 2 розд. І Інструкції форма звіту №1 подається отримувачами гуманітарної допомоги та набувачами гуманітарної допомоги – юридичними особами до обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі – місцеві державні адміністрації) відповідного регіону за місцем державної реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги щомісяця до 5 числа місяця, наступного за звітним, наростаючим підсумком окремо по кожному вантажу/коштам, у тому числі в іноземній валюті, визнаним гуманітарною допомогою, до повного розподілу всього обсягу допомоги.
Форма звіту №2 подається місцевими державними адміністраціями до Мінсоцполітики щомісяця до 20 числа місяця, наступного за звітним, наростаючим підсумком у розрізі отримувачів гуманітарної допомоги відповідного регіону (п. 3 розд. І Інструкції). Про це ми зазначали тут.

Створення громадського об’єднання зі статусом юрособи: деталі від Мінʼюсту

Громадська активність є важливим стовпом будь-якої демократичної суспільної системи. Утворення громадських організацій – це спосіб збирати людей разом, щоб спільно розв’язувати різноманітні проблеми, виступати за інтереси та сприяти соціальному прогресу.
Громадські об’єднання є одним з видів громадських формувань. 
Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має такі переваги:
  • може мати власне відокремлене майно;
  • бути учасником цивільних правовідносин;
  • мати власну печатку, розрахунковий рахунок у банку;
  • мати зареєстровану у встановленому порядку символіку;
  • засновувати медіа;
  • створювати свої відокремлені підрозділи;
  • бути позивачем та відповідачем у суді;
  • здійснювати господарську діяльність.
Про це ми писали тут.

Стимулювання благодійництва на час війни: ВРУ прийняла закон

25 лютого на черговому засіданні ВРУ підтримала законопроєкт №12328-д за основу та в цілому. 
Цей законопроєкт передбачає стимулювання благодійної допомоги на користь благодійних організацій та фізичних осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації у період дії правового режиму воєнного стану.
Законопроєктом також пропонується до кінця календарного року, у якому відбудеться припинення воєнного стану, надати можливість платникам податку на прибуток підприємств не включати до оподатковуваного прибутку благодійну допомогу, надану благодійним організаціям у розмірі, що не перевищує 8% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (наразі діє обмеження 4%). 
Крім того, проєктом передбачається урівняти податкові наслідки щодо оподаткування ПДФО благодійної допомоги у грошовій та негрошовій формах.

І наостанок - аналітика від редакції

Кошти, виділені на облаштування парковки, перенаправити на купівлю газового котла та підготовку опалювального сезону – таке розпорядження отримало комунальне підприємство від міськради. Це спричинило спір щодо правомірності таких змін і їх податкових наслідків. Про це все читайте ось тут.

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності неприбуткових установ читайте тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Неприбуткові організації

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Неприбуткові організації»