• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №11(164) | 22.07.2025 р.

Сто шістдесят четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №11(164) | 22.07.2025 р.
Це – одинадцятий з початку року (а загалом сто шістдесят четвертий та шістдесят шостий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні і вже є чимало нового. А саме:
  • повідомимо, що прийнято у ІІ читанні законопроєкт №13157 щодо квартальної єдиної звітності для ФОП та змін у сплаті ЄСВ;
  • розкажемо, для кого з ФОП обовʼязкова та які штрафи за неподання статзвітності у 2025 році;
  • готуємося до податкового звітування за II квартал 2025 року;
  • надамо інструкцію для заповнення декларації з ПДВ та додатків до неї;
  • розповімо про зміни  до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва;
  • нагадаємо, що до 7 серпня (включно) форми №1-ПВ «Звіт із праці» та №3-борг за липень 2025 року;
  • зауважимо, що Кабмін уточнив порядки набуття, втрати статусу та звітності резидентів Дія Сіті.
Гарного вам читання!

Квартальна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для ФОПів та зміни у сплаті ЄСВ

16 липня ВРУ прийнято у ІІ читанні та в цілому законопроєкт №13157 про внесення змін до Податкового кодексу. Ним передбачено:
  • повернення для ФОПів та незалежників квартального звітного періоду із подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ;
     
  • звільнення ФОП та незалежників від сплати ЄСВ за себе у разі сплати будь-яким роботодавцем мінімального страхового внеску, в тому числі соціальної допомоги матерям до досягнення дитини 3-х років (сьогодні таке звільнення надавалося, якщо самозайнята особа мала основне місце роботи як найманий працівник);
     
  • включення до податкової знижки з ПДФО витрат на оренду житла, понесених учасником бойових дій або особою з інвалідністю внаслідок війни;
     
  • запровадження вивізного експортного мита на сою та ріпак – до 01.01.2030 року 10%, потім щорічне зменшення на 1 в.п. до ставки 5% (звільнення власновирощеної продукції);
     
  • встановлення вимоги щодо середньої заробітної плати розміру 2 МЗП для всіх суб'єктів роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкоголь, тютюн, пальне);
     
  • включення нерезидентів – військовополонених до переліку осіб, за яких податкові агенти (табори, слідчі ізолятори та тюрми) сплачують ПДФО;
     
  • продовження до 1 січня 2028 року (сьогодні до 2026 року) касового методу при постачанні, розподілі електроенергії, водопостачанні та водовідведенні;
     
  • встановлення касового методу зі сплати ренти за видобуток нафти та конденсату на період воєнного стану + 3 місяці.
Щоправда, підписання закону наразі заблоковано. На сайті ВРУ зареєстровано два проєкти постанов про скасування голосування у ІІ читанні за законопроєкт №13157. Тож доки ці проєкти постанов не розгляне ВРУ та не прийме рішення, його підписання спікером ВРУ та Президентом буде заблоковано.

Статистична звітність ФОПів у 2025 році: для кого обовʼязкова та які штрафи?

5 липня 2025 року український бізнес отримав важливі зміни: було прийнято закон, який повертає обов’язок подання статистичної звітності для фізичних осіб - підприємців. Це рішення стосується не всіх ФОПів, але ті, хто підпадає під звітність, мають лише 3 місяці для подання звітів за три попередні роки. Головним питанням залишається конфіденційність: чи стануть доходи ФОПів публічно доступними через статистичні дані? 
Офіційна відповідь Державної служби статистики розвіює основні побоювання підприємців та дає чіткі роз’яснення щодо того, хто саме зобов’язаний подавати звітність, які терміни встановлені та які наслідки чекають на порушників. Розуміння цих нюансів допоможе ФОПу правильно оцінити свої обов’язки та уникнути штрафів.
Як зареєструватися у Кабінеті респондента від Держстату – читайте тут.

Готуємося до податкового звітування за II квартал 2025 року: коли і як?

Звертаємо увагу, що через три тижні, 11 серпня (понеділок), закінчується термін подання звітності за II квартал 2025 р. Зокрема, декларації з податку на прибуток та фінзвітності, декларацій платників ЄП 3 групи, з рентної плати тощо.
В окремих аналітичних статтях розглянули нюанси їх подання.

Декларація з ПДВ: інструкція зі заповнення та подання

Хто має складати декларацію з податку на додану вартість і з якою періодичністю? Як її складають нові платники ПДВ та ті, в кого цей статус анульовано? Яку інформацію наводять в декларації та на що слід звернути увагу при її заповненні? Читайте у цій статті від редакції.
А які додатки та в яких випадках слід подавати разом з декларацією з податку на додану вартість? Як їх заповнювати? Про все це докладно зі зразками заповнення – ось тут.

Внесено зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва

  • у новій редакції викладені графи «Джерела інформації» рядків 1.1 та 1.2: кредитові обороти за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції», аналітичні рахунки продукції рослинництва (без податку на додану вартість) та кредитові обороти за субрахунком 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів», аналітичні рахунки реалізації довгострокових біологічних активів рослинництва (без податку на додану вартість), що обліковуються за первісною вартістю та/або справедливою вартістю;
     
  • змінився рядок 3.5 «Сума доходу від списаної кредиторської заборгованості кредитові обороти за субрахунком 717 «Дохід від списання кредиторської заборгованості» та кредитові обороти за субрахунком 746 «Інші доходи» в частині доходів від списання кредиторської заборгованості, що не виникла під час операційного циклу.

7 серпня – граничний термін подання статзвітів №1-ПВ та №3-борг за липень 2025 року

Звертаємо увагу, що 7 серпня (четвер) є граничним терміном для подання:
Нагадуємо, що зі звіту за січень 2025 звітувати за ф. №1-ПВ потрібно за новою формою, затвердженою наказом Держстату від 15.04.2024 №117. Подають її юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб відповідно до затвердженої методології до територіального органу Держстату.
Звіт №3-борг подають юридичні особи територіальному органу Держстату за формою, затвердженою Наказом Держстату від 15.04.2024 №115.
Усе про нові форми статистичної звітності на 2026 рік – зразки бланків, терміни їх подання, посилання на накази, а також роз'яснення із заповнення – ви знайдете в актуальному довіднику від редакції «Дебет-Кредит». 

Кабмін уточнив порядки набуття, втрати статусу та звітності резидентів Дія Сіті

Кабмін постановою від 14.07.2025 №850 вніс зміни до своєї постанови  від 30.12.2022 р. №1492. А саме внесено зміни до Порядку подання та розгляду звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку, згідно з якими запроваджено нову підставу для повернення без розгляду звіту про відповідність резидента Дія Сіті та доданих до нього документів, а саме - наявність у них інформації, що містить розбіжності.
Постанова набрала чинності 18.07.2025 р.

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на липень 2025 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит» 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»