Це – десятий з початку року (і вісімдесят сьомий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, і нам є про що розповісти. А саме:
- зазначимо, що з 5 липня діє новий перелік товарів на відповідність критеріям ризикованості для моніторингу ПН та РК;
- нагадаємо, за якою формою ДПС надсилає ППР щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН;
- проінформуємо, що Мінфін підкоригує порядок блокування ПН/РК;
- підкреслимо, що депутати уточнили перелік сільгосптоварів, до яких застосовується 14% ПДВ;
- пригадаємо, де переглянути інформацію про реквізити рахунку СЕА ПДВ.
Гарного вам читання!
***
З 5 липня – новий перелік товарів на відповідність критеріям ризикованості для моніторингу ПН та РК
ДПСУ наказом від 05.07.2021 р. №658 виклала у новій редакції Перелік кодів товарів згідно з УКТЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних/розрахунків коригування, які подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, критеріям ризиковості здійснення операції при здійсненні автоматизованого моніторингу.
Це зроблено з метою удосконалення автоматизованого моніторингу щодо перевірки відповідності операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації у ЄРПН, критеріям ризиковості здійснення операцій відповідно до вимог Порядку №1165.
До переліку включено 204 позиції товарів з кодами УКТ ЗЕД (тобто на 31 позицію більше, ніж було у попередній версії). Весь перелік можна завантажити тут>>
Про це ми зазначали у своїй новині.
За якою формою ДПС надсилає ППР щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН?
Запорізькі податківці зазначали, що податковий орган складає податкове повідомлення-рішення за формою «Н», зокрема, за порушення платниками ПДВ граничних строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, визначених ст. 201 ПКУ в ЄРПН.
При цьому у податковому повідомленні-рішенні наводиться або додається до нього розрахунок штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зі зазначенням інформації, необхідної для їх визначення.
Мінфін підкоригує порядок блокування ПН/РК
15 червня Мінфін розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Нагадаємо, що у п. 3 Порядку №1165 прописані критерії здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків.
Автоматизований моніторинг відбувається, якщо значення показника D, розрахованого згідно з п. 3 Порядку №1165, становить понад 0,05. Показник D розраховується за такою формулою:D= S/T.
Саме в показник Т будуть внесені зміни. Зокрема, замість згадки про ставки ПДВ 0, 20 та 7 відсотків буде прописано ставки за ст. 193. Пов’язано це з появою ставки 14% на окремі операції зі сільгосппродукцією. Про ці нововведення ми писали тут.
Депутати уточнили перелік сільгосптоварів, до яких застосовується 14% ПДВ
1 липня ВРУ прийняла проєкт Закону №5425-д, який спрямований на усунення ризиків підвищення цін на харчові продукти та сприяння стабільності цінової ситуації на відповідних товарних ринках, а також створення рівних і справедливих умов оподаткування ПДВ для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі.
Законом відновлено ставку ПДВ 20% при оподаткуванні операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД:
- 0102 (велика рогата худоба, жива);
- 0103 (свині, живі),
- 0104 10 (вівці живі),
- 0401 (в частині молока незбираного),
- 1002 (жито),
- 1004 (овес),
- 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене),
- 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi),
- 1212 91 (цукрові буряки).
Де переглянути інформацію про реквізити рахунку СЕА ПДВ?
Інформацію щодо реквізитів рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ можна переглянути в Електронному кабінеті. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Інформацію щодо реквізитів рахунку у СЕА ПДВ платники податків мають можливість переглянути в приватній частині Електронного кабінету у вкладці «Дані про банківські рахунки» режиму «Облікові дані платника» та у вкладці «Реєстр транзакцій» режиму «Система електронного адміністрування ПДВ».
Про це читайте ось тут.
***
Наразі це все.
Більше новин, присвячених виключно ПДВ, ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»