• Посилання скопійовано

«Єдиний податок» №06(117) | 11.04.2023 р.

Сто сімнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений виключно спрощеній системі оподаткування

«Єдиний податок» №06(117) | 11.04.2023 р.

Це – вже сто сімнадцятий загалом (шостий у 2023 році та двадцять другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло два тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:

  • розкажемо, чи можна вдруге перейти на спецгрупу ЄП протягом року;
  • зауважимо, що Мінфін додав нові коди до бюджетної класифікації;
  • зʼясуємо, чи включається до доходу фізособи-«єдинника» сума бонусів;
  • підкреслимо, як бути «єдиннику» 4 групи, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва дорівнює нулю;
  • розповімо, в які строки слід подати декларацію з типом «Довідково» фізособі-«єдиннику».

Гарного вам читання!

 

***

Чи можна вдруге перейти на спецгрупу ЄП протягом року?
Фізособа-«єдинник» протягом поточного року після самостійного повернення на групу платника єдиного податку (ставку єдиного податку), на якій вона перебувала до обрання ставки 2% доходу, має право знову перейти на сплату єдиного податку за ставкою 2%.

Окремо вінницькі податківці підкреслили, що ФОП, який у поточному році був платником єдиного податку (у т. ч. за ставкою 2% доходу) та перейшов на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування), не може повернутися протягом цього року на спрощену систему оподаткування (у т. ч. за ставкою 2%), оскільки вона вже скористалася своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.

 

Мінфін додав нові коди до бюджетної класифікації
Мінфін наказом від 27.03.2023 р. №154  вніс зміни до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. №11.

Нагадаємо, що бюджетна класифікація – це таблиця з кодами надходжень (доходів) бюджету (як державного, так і місцевого). Використовують її всі при здійсненні платежів до бюджетів.

Цьго разу зміни внесено відповідно до законів №2953-IX№1946-IX та №1914-IX.

Зокрема, Класифікацію доходів бюджету доповнено такими 10 новими позиціями. А саме:

●  18050600 - Єдиний податок у вигляді мінімального податкового зобовʼязання, що підлягає сплаті юридичними особами;

● 18050700 - Єдиний податок у вигляді мінімального податкового зобовʼязання, що підлягає сплаті фізичними особами

●  18050800 - Єдиний податок у вигляді мінімального податкового зобовʼязання, що підлягає сплаті сільськогосподарськими товаровиробниками, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Про це ми писали тут.

 

Чи включається до доходу фізособи-«єдинника» сума бонусів?
Пунктом 292.11 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку. Суми коштів, у вигляді бонусів, які надходять на розрахунковий рахунок фізособи-«єдинника», не віднесено до переліку коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.

Отже, суми коштів, отримані у вигляді бонусів за придбання товарів чи надання послуг, включаються до складу доходу такого платника. Про це ми зазначали тут.

 

Частка сільськогосподарського товаровиробництва дорівнює нулю: що зі статусом «єдинника» 4 групи?
Житомирські податківці підкреслили, коли у звітному році частка сільськогосподарського товаровиробництва становить менш як 75 відсотків, сільськогосподарський товаровиробник - юридична особа сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах.

Якщо така частка не перевищує 75 відсотків у зв'язку із виникненням обставин непереборної сили у попередньому податковому (звітному) році, до платника податку в наступному податковому (звітному) році зазначена вимога не застосовується.

Такі платники податку для підтвердження статусу платника єдиного податку подають декларацію разом із рішенням ВР АР Крим, обласних рад про наявність обставин непереборної сили та перелік суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

 

В які строки слід подати декларацію з типом «Довідково» фізособі-«єдиннику»?
Для отримання фізособою-«єдинником» довідки про доходи за інший, ніж квартальний період, він подає декларацію з позначкою «Довідково» та у полі «місяць» поля 02 зазначає номер календарного місяця.

Для фізосіб-«єдинників», які бажають отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, ПКУ не визначено терміну подання декларації з типом «Довідково».

Тобто рішення щодо термінів подання декларації з типом «Довідково» приймається фізособою-«єдинником» самостійно. Про це ми писали тут.

***

 

І наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Єдиний податок»