Головна Усі новини Тематичні розсилки ЗЕД

«Зовнішньоекономічна діяльність» №06(43) | 12.08.2021 р.

Сорок третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно зовнішньоекономічній діяльності |

Це – вже сорок третій (і шостий у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно зовнішньоекономічній діяльності. У ньому ми пишемо про те, що цікавого та корисного сталося у сфері ЗЕД за понад місяць, що минув з написання останньої розсилки.

Сьогодні ми:

  • розкажемо, що законопроєкт про криміналізацію контрабанди потребує доопрацювання;
  • дізнаємося, що є підставою для зняття з контролю валютної операції;
  • з’ясуємо, чи треба укладати письмовий договір при наданні послуг нерезиденту;
  • нагадаємо, якою мовою укладаються зовнішньоекономічні контракти;
  • розповімо, чи підлягають реєстрації в ДПС зовнішньоекономічні договори франчайзингу.

Гарного вам читання!

***

 

Законопроєкт про криміналізацію контрабанди потребує доопрацювання 
27 липня був останнім днем подачі правок до проєкту Закону №5420 щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів. 

Представники бізнесу абсолютно не підтримують запровадження відповідальності за недостовірне декларування товарів, адже положення статті 201-4 допускає можливість  притягнення до кримінальної відповідальності навіть за неумисні помилки в митних деклараціях.

Крім того, передбачається притягнення до кримінальної відповідальності лише за дії, спрямовані на незаконне переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю

Особливу стурбованість бізнесу викликає те, що досудове розслідування вказаних кримінальних правопорушень може здійснюватиметься слідчими податкової міліції до початку функціонування Бюро економічної безпеки України. Про це все докладно можна дізнатися за посиланням.

 

Що є підставою для зняття з контролю валютної операції?
Дніпропетровські податківці підкреслили, що банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків у разі імпорту продукції, яка ввозиться в Україну, – після отримання інформації з реєстру митних декларацій (далі – МД) про здійснення поставки за імпортною операцією з оформленням МД типу ІМ-40 «Імпорт», ІМ-41 «Реімпорт», ІМ-51 «Переробка на митній території», ІМ-72 «Безмитна торгівля», ІМ-75 «Відмова на користь держави», ІМ-76 «Знищення або руйнування» (якщо продукція згідно зі законодавством України підлягає митному оформленню) або після пред’явлення резидентом документа (крім МД), який використовується для митного оформлення продукції.

 

Чи треба укладати письмовий договір при наданні послуг нерезиденту?
Законодавством України не встановлено обов’язку укладати зовнішньоекономічний договір в письмовій формі при наданні субʼєктом господарювання - резидентом послуг нерезидентам через мережу Інтернет.

При цьому передбачено укладення зовнішньоекономічного договору (контракту) у простій письмовій або електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України або у разі експорту послуг (крім транспортних) (в тому числі через мережу Інтернет) шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема, шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.

Про це читайте тут.

 

Якою мовою укладаються зовнішньоекономічні контракти?
Згідно зі ст. 19 Закону від 25.04.2019 р. №2704-VIII міжнародні двосторонні договори України укладаються державною мовою та мовою іншої сторони, якщо інше не передбачено таким міжнародним договором.

Міжнародні багатосторонні договори укладаються мовами, погодженими сторонами.

Але податківці також рекомендують звернутися до Мінекономіки з цим питанням.

 

Чи підлягають реєстрації в ДПС зовнішньоекономічні договори франчайзингу?
Дніпропетровські податківці наголосили, що згідно зі ст. 1118 ЦКУ договір комерційної концесії підлягає державній реєстрації органом, який здійснив державну реєстрацію правоволодільця.

Якщо правоволоділець зареєстрований в іноземній державі, реєстрація договору комерційної концесії здійснюється органом, який здійснив державну реєстрацію користувача. У відносинах з третіми особами сторони договору комерційної концесії мають право посилатися на договір комерційної концесії лише з моменту його державної реєстрації.

Реєстрація зовнішньоекономічних договорів (контрактів), в тому числі договорів комерційної концесії (франчайзингу), в контролюючих органах чинним законодавством не передбачена.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему зовнішньоекономічної діяльності ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 65 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / ЗЕД
Теги:
Експорт , Імпорт , Митниця , ЗЕД , Мито

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі