• Посилання скопійовано

ВРУ підтримала в цілому законопроєкт щодо розширення можливостей е-суду

23 травня ВРУ прийняла у ІІ читанні законопроєкт №11133 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції

ВРУ підтримала в цілому законопроєкт щодо розширення можливостей е-суду

Норма про електронний суд, що дозволяє будь-якій особі взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, діє в Україні з 2017 року. Однак відповідно до чинного законодавства для цього має бути складена відповідна ухвала всім складом суду. Законопроєкт №11133, який Верховна Рада підтримала в першому читанні, усуває цю перепону і запроваджує норму, що достатньо ухвали від судді одноосібно.

Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань цифрової трансформації Сергій Штепа.

«Такий підхід сприятиме тому, що більша кількість осіб братиме участь в електронному суді в режимі відеоконференції, а самі засідання проходитимуть частіше та швидше. Відповідно ми отримаємо прискорення розгляду всіх справ в Україні. Також ухвалений закон загалом сприятиме розвитку вітчизняної судової системи», – зазначив парламентар.

Крім того, додав він, розширення можливостей електронного суду набуває особливого значення в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«У нас зараз дуже багато людей не перебувають за місцем постійного проживання чи за місцем розташування суду, тому розширення можливостей розгляду справ у режимі відеоконференції саме на часі», – акцентував народний депутат.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»