Нагадаємо, що механізм обліку розрахункових операцій при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, а також вимоги до форм бланків проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті визначено Порядком оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, затвердженим спільним наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства доходів і зборів України від 30.05.2013 №331/137.
Саме на цей Порядок податківці посилалися у своїх розʼясненнях, що вважається розрахунковим документом для звітування про придбання електронних квитків на потяг.
Зараз зʼявився спільний наказ Мінфіну та Мінінфраструктури від 29.05.2024 №480/269 щодо втрати чинності наказом №331/137.
Він набирає чинності через шість місяців з дня офіційного опублікування. 19 червня його було опубліковано в "Офіційному віснику". Тож норми Наказу почнуть діяти з 19 грудня.
Тож поки що правила визнання розрахункового документа не зміняться.
До набрання чинності наказом №480/269 розрахунковим документом може вважатися проїзний документ, оформлений на відповідному бланку проїзного документа чи сформований в електронному вигляді, що засвідчує укладення договору між залізницею і пасажиром на проїзд і видається пасажиру після оплати ним вартості послуги. Тобто електронний проїзний (перевізний) документ може вважатися розрахунковим документом у разі оформлення його на відповідному бланку проїзного документа.
А от як бути далі, після скасування наказу №331/137, слід чекати розʼяснень від ДПС та Мінфіну. І після цього вносити зміни до правил обліку та оподаткування витрат на е-квитки.