Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

У декларації з нерухомості відображаються і об'єкти, звільнені від сплати цього податку

Нормами ПКУ не передбачено звільнення від обов’язку подання податкових декларацій за об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, з яких податок на нерухомість не сплачується через застосування податкових пільг

ДФС в Івано-Франківській області нагадує, що згідно з пп. 266.4.2 ПКУ сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають, зокрема у власності ЮО, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно наданих пільг.

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом – платником податків (п. 30.6 ПКУ).

Нормами ПКУ не передбачено звільнення від обов’язку подання податкових декларацій за об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, з яких податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не сплачується через застосування податкових пільг.

Таким чином, ЮО, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради та ради об’єднаних територіальних громад мають право на пільги у вигляді звільнення від сплати податку на нерухоме майно відображають в декларації такі об’єкти нерухомості на загальних підставах.

При цьому, в табличній частині декларації колонки з 7 «Річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті за даними платника» по 11 «IV квартал» не заповнюються та прокреслюються.

Це роз'яснення також розміщене у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (категорія 106.07).

Джерело
ДФС в Івано-Франківській області
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податкова звітність , Нерухомість , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?