
Розрахунок пенсій за єдиною формулою: як це буде? Очікується, що після проведення пенсійної реформи формула розрахунку пенсійного забезпечення буде виглядати так:
Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс, де
Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;
Кс – коефіцієнт страхового стажу.
При цьому міністр соцполітики Андрій Рева переконаний, що законопроект про пенсійну реформу приймуть вже найближчим часом: його буде винесено на розгляд народних депутатів у другому читанні, орієнтовно з 18 до 22 вересня.
А потім піднімуть мінімальну зарплату...
Мінімальна зарплата зросте з 1 січня. «Перший крок після того, як ми проголосуємо за реформу (пенсійну – ред.), це підвищення базового розміру заробітної плати до 3 764 гривень», – повідомив Рева у четвер, під час години запитань до уряду у Верховній Раді. В той же час міністр фінансів Олександр Данилюк заявляє, що у проекті держбюджету на 2018 рік передбачено підвищення мінімальної заробітної плати до 3 тисяч 723 гривень.
«Зараз в проект бюджету закладена мінімальна зарплата розміром 3 723 гривні – це реалістичні цифри, які ми, як уряд бачимо і можемо гарантувати, що це може бути реалізовано без ризику для фінансової системи. Ми будемо надалі намагатися також цей показник збільшувати», – розказав Данилюк в ефірі телеканалу «Інтер».
Підвищення (яке б воно не було) планують запровадити вже з 1 січня 2018 року, а реальна середня заробітна плата в 2018 році очікується на рівні 8,6 тис. гривень.
Депутати пропонують продовжити тестовий режим блокування податкових накладних до кінця року. Комітет ВРУ з податкової політики разом з представниками Мінфіну пообіцяв змінити процес блокування реєстрації податкових накладних в ЄРПН: «з метою усунення проблем реального бізнесу, що обговорювалися у ході зустрічі». Як повідомила голова комітету Нінна Южаніна, мова йшла про продовження тестового режиму зупинення реєстрації ПН до кінця 2017 року, з розблокуванням і реєстрацією тих податкових накладних, з якими зараз є проблеми.
«Якщо до п’ятниці, 8 вересня, система зупинення податкових накладних не запрацює належним чином, ми терміново розробимо і в наступний понеділок зареєструємо законопроект щодо продовження тестового режиму до кінця року», – зазначила Южаніна. Надалі ж до питання зупинення реєстрації податкових накладних можна буде повернутися лише після нового року. «Це єдиний швидкий вихід із ситуації», – підкреслила вона.
Одразу заворушилися і в Кабміні. У своїй промові у ВРУ прем’єр Володимир Гройсман доручив Мінфіну провести технічну нараду та допрацювати систему блокування податкових накладних. «Проте маю відзначити, що ми запровадили цю систему (Єдиний реєстр податкових накладних) і поставили крапку в схемах хабарництва й відкатів в системі ПДВ. Тепер все працює автоматично й прозоро. Я врахую можливі недосконалості, але головне – проявів корупції в системі ПДВ немає», – підкреслив Гройсман.
Дивлячись на такий оптимізм урядовців, сподіваємось, що законопроект Комітету про продовження тестового режиму блокування ПН все ж з'явиться у порядку денному Ради вже найближчим часом. А поки його не перенесли (хоча краще б відмінили взагалі), почитайте про особливості роботи системи моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків. Минулого тижня ДФСУ видала великий лист, у якому докладно усе це розписала.
Гарна новина! З'явилася перша судова практика щодо блокування реєстрації ПН. Рівненський окружний адміністративний суд в своїй постанові від 17.08.2017 р. №817/1147/17 визнав протиправними рішення комісії ДФС щодо відмови у реєстрації ПН в ЄРПН. У суда було три аргументи:
- Платник ПДВ дотримувався норм ПКУ і виконав усі вимоги для реєстрації податкових накладних;
- Недостатність інформації у повідомленнях від ДФСУ про підстави, за якими податкові накладні заблоковано;
- Рішення щодо реєстрації або зупинення реєстрації податкових накладних приймає не лише ДФСУ.
Виходячи із зазначених вище аргументів, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі. Отже, зазначені вище податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН на підставі такого рішення суду (про що на ДФСУ покладено відповідне зобовязання);
Рішення ДФСУ щодо зупинення реєстрації таких податкових накладних визнані протиправними та скасовані. Також на користь позивача – платника ПДВ присуджено суму судового збору за рахунок бюджетних асигнувань ДФСУ.
Ми ж запрошуємо відвідати семінар «Все про ПДВ та його оптимізацію». До його початку залишилось трохи більше доби; місць у залі майже не залишилось, але ви ще можете замовити участь у онлайн-трансляції. Кращі лектори – Сергій Дробоття та Олександр Смирнов – розкажуть про складання та блокування податкових накладних, коди товарів/послуг в ПН, ПДВ-оптимізацію та зниження ризиків, звітність з ПДВ та виправлення помилок попередніх звітних періодів (і не тільки!). З регламентом та докладною програмою семінару ви можете ознайомитися тут. А замовити участь можна прямо зараз, за цим посиланням.
А ще тільки 11 та 12 вересня діє акційна ціна на онлайн-трансляцію семінару – всього 290 грн. Поспішайте!
Змін до Закону про бухоблік не буде. Поки що. Тиждень тому ми писали, що у вівторок, 5 вересня, депутати ВР планують розглядати у другому читанні законопроект щодо удосконалення бухобліку (і навіть докладно проаналізували законопроект №4646-д про зміни до Закону про бухоблік).
Але депутати його так і не розглянули.
«Я бажаю всім успіху и наступних наших перемог. Завтра, я нагадую, в нас буде робота в комітетах. Зокрема, буде розгляд пенсійної реформи у комітеті Денісової. Я бажаю дуже плідної роботи по комітетах. Мы зберемося в четверг о 10 ранку и розпочнем нашу роботу в четверг з щорічного послання президента України Петра Порошенка», – заявив спікер ВР Андрій Парубій, закриваючи вечірнє засідання парламенту.
А що ж Порошенко? У своєму посланні президент закликав депутатів не скасовувати єдиний податок в 2018 році. Тому що «треба дати хоч трохи людям, які називаються середнім класом, попрацювати у режимі кількарічного планування». А ще Порошенко очікує зростання української економіки на 4% до 2020 року, адже «уряд має знайти можливості сьогоднішнє мляве пожвавлення ВВП трансформувати в його прискорений і впевнений підйом».
Три новини від Мінфіну. Мінфін затвердив нову форму Повідомлення про запрошення платника податків до контролюючого органу та Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами; роз'яснив, що при операціях з оренди майна рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухобліку (навіть без складання акта наданих послуг, але при умові оплати рахунку); а також вніс зміни до Інструкції про службові відрядження. Зокрема уточнено, що:
- працівнику відшкодовується сума комісії за переказ коштів у безготівковій формі (при наданні виписки з карткового рахунку або інший документ, що підтверджує цю суму);
- керівник підприємства може встановлювати додаткові обмеження, щодо сум та цілей використання коштів під відрядження на найм житла, побутові послуги, транспортні засоби;
- підставою відшкодування коштів за електронний авіаквиток буде посадковий талон, отриманий у разі онлайн-реєстрації на авіарейс. А у разі його знищення, з дозволу керівника, кошти можуть бути відшкодовані при наданні довідки від авіаперевізника.
А от про наслідки зміни системи оподаткування посеред року читайте у аналітиці від редакції.
До зустрічі через тиждень!
Ваш «Дебет-Кредит»
Сподобалась стаття?
Зареєструйтесь на сайті і раз на тиждень, зранку у понеділок, отримуйте на свою поштову скриньку листа від редакції із темою «Головне за тиждень».
Стисло і зрозуміло ми пишемо про найголовніше з того, що сталося минулого тижня і чого Вам очікувати у найближчі п`ять робочих днів. А, отже, Ви ніколи не пропустите усе дійсно найважливіше!