• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Нові вимоги до організації внутрішнього аудиту та перелік ризиків для фінкомпаній: проєкт від НБУ

Вилучено з «Моїх новин»

Національний банк України оприлюднив для обговорення проєкт оновлених вимог до служби внутрішнього аудиту фінансової компанії / внутрішнього аудитора / головного внутрішнього аудитора фінансової компанії

Нові вимоги до організації внутрішнього аудиту та перелік ризиків для фінкомпаній: проєкт від НБУ

Національний банк України оприлюднив для обговорення проєкт оновлених вимог до служби внутрішнього аудиту фінансової компанії / внутрішнього аудитора / головного внутрішнього аудитора фінансової компанії (далі – Проєкт).

Проєкт передбачає зміни до Положення про вимоги до системи корпоративного управління та системи внутрішнього контролю фінансової компанії з метою імплементації фінансовими компаніями Глобальних стандартів внутрішнього аудиту, зокрема щодо:

  • звітування про результати внутрішніх аудиторських перевірок, а також забезпечення безперервності та постійного професійного розвитку;
  • комунікацій служби внутрішнього аудиту фінансової компанії з органом управління фінансової компанії;
  • планування діяльності;
  • вимог до внутрішніх документів з питань внутрішнього аудиту тощо.

Також у Проєкті розширено перелік ризиків у зв’язку з прийняттям Закону України "Про факторинг", що вводиться в дію 30 липня 2026 року.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Зауваження та пропозиції до Проєкту приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій у строк до 26 грудня 2025 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»