Головна Усі новини Фінанси і банки Власні фінанси

При поверненні депозиту відсотки пропонують нараховувати й за неробочі дні

Якщо день повернення вкладникові строкового вкладу зі спливом строку, встановленого договором банківського вкладу, припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день проценти нараховуються до календарного дня, який передує першому робочому

Відповідну пропозицію містить проект Закону від 19.10.2015 №3344 "Про внесення змін до статті 1061 Цивільного кодексу України щодо вдосконалення умов договору банківського вкладу (депозиту)", автором якого є народний депутат Руслан Княжевич.

Зокрема, зауважимо, що наразі банки не розглядають випадки, які не врегульовані цивільним законодавством, а саме питання щодо нарахування процентів у розмірі, встановленому договором строкового вкладу, за неробочі дні.

Також законопроект уточнює норму щодо початку нарахування процентів за депозитом. Так, передбачається, що проценти на банківський вклад нараховуються від календарного дня, наступного за днем надходження вкладу у банк, до календарного дня, який передує його поверненню вкладникові або списанню з рахунка вкладника з інших підстав.

Таке уточнення стосується тих випадків, коли банки нараховують проценти на вклад тільки з першого робочого дня, а не з першого календарного дня, наступного за днем надходження коштів у банк.

Джерело
Закон&Бізнес
Рубрика:
Фінанси і банки / Власні фінанси
Теги:
Законопроекти , Депозити

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?