
Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє.
Згідно з Законом України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» заробітна плата – це винагорода у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати працівника залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Підставами для нарахування основної заробітної плати працівникам є штатний розпис і табель обліку використання робочого часу.
Згідно зі статтею 115 Кодексу законів про працю України зарплата має виплачуватися регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Згідно зі статтею 95 КЗпП мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (обсяг робіт). Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах. Законами України від 09.11.2023 №3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та від 19.11.2024 №4059-ІV «Про Державний бюджет України на 2025 рік» з 01 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати затверджено на рівні 8 000,00 гривень. Нарахування роботодавцем доходу працівникам у розмірі менше законодавчо встановленого рівня є порушенням чинного законодавства.
Корисна інформація!
У 2025 році розмір мінімальної зарплати становить:
- у місячному розмірі – 8000 грн;
- у погодинному розмірі – 48 грн;
- розмір мінімальної заробітної плати, що застосовується як розрахункова величина для обчислення виплат за рішенням суду – 1600 грн.
Офіційне визначення терміна «мінімальна зарплата», а також розміри мінімальної зарплати в Україні у 2000-2025 роках (місячна і погодинна) – дивіться за посиланням.
Відповіді на головні запитання про мінімальну зарплату ви знайдете у довіднику від редакції.
Про те, що таке мінімальна погодинна оплата праці, ми докладно розповідали у цій статті від редакції.
А про доплату зарплати до мінімальної та нарахування мінімального ЄСВ – читайте тут.