ФСС з ТВП у листі від 15.05.2015 р. №5.2-32-865 роз'яснила алгоритм розрахунку розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше 6 місяців, застосовується таким чином:
- по-перше, необхідно здійснити обчислення середньої зарплати з фактично нарахованої зарплати застрахованої особи за розрахунковий період відповідно до Порядку №1266;
- по-друге, визначити розмір денної виплати з урахуванням страхового стажу застрахованої особи, помноживши середньоденну зарплату на відповідний відсоток розміру середньої зарплати;
- далі необхідно здійснити обчислення середньої зарплати із розрахунку мінімальної зарплати (1218,0 грн.), встановленої у місяці настання страхового випадку, шляхом ділення її на кількість робочих днів у цьому місяці, встановлених за графіком роботи підприємства (індивідуальним графіком працівника).
Після цього порівнюється розмір денної виплати, обчисленої з фактичної зарплати відповідно до Порядку №1266, та середньоденної виплати, обчисленої із мінімальної зарплати. Якщо середньоденна виплата, обчислена із мінімальної зарплати, є вищою за розмір денної виплати, обчисленої із фактичної зарплати, застосовується остання.
У разі, якщо розмір денної виплати, обчисленої з фактичної зарплати, вищий за середньоденну виплату, обчислену із мінімальної зарплати, то у такому випадку застосовується обмеження, обчислене із мінімальної зарплати.