• Посилання скопійовано

Вереснева індексація зарплати: позиція Мінсоцполітики

Зміна обсягу педагогічного навантаження у місяці підвищення тарифної ставки (посадового окладу) також враховується при визначенні суми зростання заробітної плати

Вереснева індексація зарплати: позиція Мінсоцполітики

Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад),виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)).

Аналогічно, на думку Мінсоцполітики (лист від 07.10.2015 р. №263/10/136-15), можна не вважати місяць базовим при зростанні зарплати за рахунок збільшення педагогічного навантаження.

Оскільки з вересня 2015 року у працівників бюджетної сфери відбулося підвищення посадових окладів (тарифних ставок), то цей місяць став базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

У такому випадку, при визначенні суми підвищення заробітної плати враховуються всі складові заробітної плати, зокрема вищезазначені у пункті 5 Порядку.

Зміна обсягу педагогічного навантаження у місяці підвищення тарифної ставки (посадового окладу) також враховується при визначенні суми зростання заробітної плати.

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.202588
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025102
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.20257 5377
  • Чи треба індексувати зарплату у квітні 2025 року?
    З січня 2025 року нарахування індексації зарплати знову обнулили. Цей місяць став базовим. Але індекс споживчих цін за січень - лютий становить 102%, тобто менше порогу у 103%. Тому індексації у квітні не буде
    03.04.20258 0944
  • В Уряді відповіли, чи підвищуватимуть мінімальну зарплату в 2025 році
    У 2025 році не передбачено підвищення мінімальної заробітної плати в Україні. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він додав, що мінімальна зарплата буде залишена на тому ж рівні, на якому є зараз
    29.03.20251 619