Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Нюанси обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних та декретних

Фонд з ТВП та Мінсоцполітики роз'яснили особливості обчислення середньої зарплати для визначення лікарняних та декретних, а також оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця

Фонд з ТВП та Мінсоцполітики надали чергові роз'яснення щодо нюансів обчислення середньої заробітної плати для визначення допомоги по вагітності та пологах, допомоги з ТВП, а також оплати перших 5-ти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця. 

Так, у листі від 25.08.2015 р. №5.2-32-1380 Фонд з ТВП роз'яснив:

1)  якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, то заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі;

2) якщо застрахована особа у розрахунковому періоді не відпрацювала місяць (з першого до першого числа) з поважної причини, такий місяць виключається з розрахункового періоду, а заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в цьому місяці, не включаються при обчисленні середньої заробітної плати;

3) якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.

Додатково  на своїй сторінці у Фейсбук виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП  роз'яснила, що період перебування застрахованої особи в оплачуваній відпустці не належить до поважних причин і не виключається з розрахункового періоду. Тобто при розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності по страховим випадкам, які настали з 04.07.2015 рокуперіод перебування застрахованої особи в оплачуваній відпустці не виключаються із розрахункового періоду.

Своєю чергою Мінсоцполітики у листі від 16.09.2015 р. №522/18/99-15 зазначило, що сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті. Якщо середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 28 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), мінімальної заробітної плати на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відпустки , Заробітна плата , Лікарняні , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі