• Посилання скопійовано

Фіксована iндексацiя, яку працiвник одержував за попереднiм мiсцем роботи, не зберігається

Чи мають право на iндексацiю в розмiрi рiзницi мiж сумами iндексацiї та пiдвищення зарплати (фiксованою сумою) працiвники госпрозрахункового пiдприємства пiсля переведення на iншу посаду або виходу на роботу пiсля вiдпустки для догляду за дитиною? Консультує Мінсоцполітики

Фіксована iндексацiя, яку працiвник одержував за попереднiм мiсцем роботи, не зберігається

Пунктом 5 Порядку проведення iндексацiї грошових доходiв населення визначено: в разi пiдвищення тарифних ставок (окладiв) значення iндексу споживчих цiн у мiсяцi, в якому вiдбувається пiдвищення, береться за 1,0 або 100%. Обчислюють iндекс споживчих цiн для проведення подальшої iндексацiї з мiсяця, наступного за мiсяцем пiдвищення тарифних ставок (окладiв).

Згiдно з п. 10-2 Порядку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник у разі:

  • переведення на iншу роботу на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї,
  • переведення на роботу на iнше пiдприємство, в установу, органiзацiю або в iншу мiсцевiсть,
  • у зв'язку зі змiнами в органiзацiї виробництва i працi в разi продовження такими працiвниками роботи,
  • для новоприйнятих працiвникiв,
  • для працiвникiв, якi використали вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку та вiдпустку без збереження зарплати,

Отже, для працiвникiв, яких переведено на iншi посади на одному пiдприємствi, та для працiвника, який використав вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного (шестирiчного) вiку та став до роботи, обчислюють iндекс споживчих цiн з мiсяця, наступного за мiсяцем пiдвищення тарифної ставки (окладу), за посадами, якi обiймають працiвники.

Щодо фiксованої iндексацiї, яку працiвники одержували за попереднiм мiсцем роботи, то вiдповiдно до положень Порядку з грудня 2015 р. збереження фiксованої суми iндексацiї не передбачено.

Пунктом 5 Порядку визначено, що працiвникам пiдприємств й органiзацiй, якi перебувають на госпрозрахунку, пiдвищення заробiтної плати у зв'язку зі зростанням рiвня iнфляцiї провадиться в порядку, визначеному у колективних договорах, але не нижче вiд норм, визначених Законом України «Про iндексацiю грошових доходiв населення», та положень цього Порядку.

Тобто госпрозрахунковим пiдприємствам та органiзацiям надано право визначати умови проведення iндексацiї в колективних договорах з урахуванням норм чинного законодавства.

Усі новини на тему >>>

Микола Степанюк, Ірина Іваницька

Джерело: Праця і зарплата

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.202536
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20253 283
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025101
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025137
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 85311