• Посилання скопійовано

Підвищення мінімальної зарплати не вплине на кількість безробітних - Держслужба зайнятості

Побоювання з приводу того, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн потягне за собою хвилю скорочень – не справджуються. Такі дані демонструє статистика Державної служби зайнятості та підтверджують дослідження найбільших приватних компаній з працевлаштування

 Підвищення мінімальної зарплати не вплине на кількість безробітних - Держслужба зайнятості

Про це заявив в.о. Голови Державної Служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

«Були побоювання песимістів, але ми бачимо, що ніякої трагедії після підвищення мінімалки не відбулось. Навіть навпаки за нашою статистикою наразі ринок показує позитивну тенденцію. Вакансій у січні 2017 року було більше ніж у січні минулого року на 48%. Економіка країни оживає і це відображається на ринку праці. Крім того, для роботодавців не стало проблемою те, що доведеться платити більше своїм працівникам, бо якщо працівник кваліфікований – йому обов’язково будуть платити. Економіка потроху виходить з тіні, безробіття, хоч і повільно, проте падає. Про це говоримо ми, про це говорять і рекрутингові компанії», - сказав Валерій Ярошенко.

За його словами, у січні 2017 року роботодавці подали інформацію про заплановане масове вивільнення 29 тисяч працівників, що на чверть менше ніж у відповідний місяць 2016 року. У ДСЗ минулого року було зареєстровано майже мільйон вакансій, в той час як у 2015 році їх було 875 тисяч. Збільшення кількості наявних вакансій спостерігалося у всіх видах економічної діяльності та в усіх професійних групах. Кожна п’ята вакансія надійшла від підприємств переробної промисловості, 16% – оптової та роздрібної торгівлі, 9% – транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, 8,7% – державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування.

Валерій Ярошенко зазначив, що таку тенденцію підтверджують і дані досліджень великих українських порталів із працевлаштування Work.ua. і HeadHunter, які були оприлюднені під час Симпозіуму на тему легальної зайнятості закордоном 8 лютого у Києві. За даними Work.ua. 55,7% опитаних роботодавців заявили, що підвищення мінімалки ніяк не вплине на їхні плани з приводу найму. Майже 60% готові підвищувати мінімальну зарплату, і лише 8% зізналися, що можливо розглядатимуть питання скорочення таких працівників. У дослідженні також говориться, що в 2016 році роботодавці розміщували на 62% вакансій більше, ніж у 2015 році. За даними HeadHunter з початку 2016 року кількість вакансій збільшилась на 46%. 38% роботодавців підвищували заробітну плату своїм працівникам. 92% компаній не припиняли набирати персонал протягом 2016 року.

Читайте також: Як вплинуло підвищення мінімальної зарплати на зайнятість населення 

Джерело: Державна служба зайнятості

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.2025961
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20253 390
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025101
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025137
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 87611