• Посилання скопійовано

Дві відпустки поспіль: як обчислити середню зарплату?

Мінсоцполітики роз'яснило, як обчислювати середню зарплату у разі надання працівникові двох відпусток (щорічної основної та додаткової на дітей) поспіль

Дві відпустки поспіль: як обчислити середню зарплату?

Обчислення середньої заробiтної плати має проводитися з урахуванням положень Порядку №100.

Згiдно з п. 2 Порядку обчислення середньої заробiтної плати для оплати днiв вiдпусток проводиться виходячи iз заробiтної плати за 12 календарних мiсяцiв, що передують мiсяцю надання вiдпустки.

Працiвниковi, який пропрацював на пiдприємствi, в установi, органiзацiї менш як один рiк, середня заробiтна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа мiсяця пiсля оформлення на роботу до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка.

За пунктом 7 Порядку нарахування виплат за час вiдпустки провадиться дiленням сумарного заробiтку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично вiдпрацьований перiод на вiдповiдну кiлькiсть календарних днiв року чи меншого вiдпрацьованого перiоду за винятком святкових i неробочих днiв, установлених законодавством. Одержаний результат множать на число календарних днiв вiдпустки.

Ураховуючи норми Порядку, розрахунковий перiод для обчислення середньої заробiтної плати за час вiдпустки залежить не вiд мiсяця видавання наказу i кiлькостi цих наказiв, а вiд того, в якому саме календарному мiсяцi згiдно з наказом працiвниковi надається вiдпустка.

Наприклад, якщо згiдно з наказом працiвниковi надавалася щорiчна основна вiдпустка тривалiстю 24 календарних днi з 12 вересня 2016 p., а за iншим - додаткова вiдпустка у жовтнi 2016 p., то пiд час обчислення середньої заробiтної плати для оплати щорiчної вiдпустки розрахунковим перiодом буде вересень 2015 - серпень 2016 p., а для оплати часу додаткової соцiальної вiдпустки - жовтень 2015 - вересень 2016 р.

Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО

"Праця i зарплата" №13 (1025), 05 квiтня 2017 р.

Джерело: Dominanta

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.2025981
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20253 390
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025101
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025137
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 87611