• Посилання скопійовано

Індексація не буде враховуватися до розміру мінзарплати: Уряд ухвалив законопроєкт

18 серпня Уряд ухвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати праці». Зокрема, ним пропонується внести зміни до КЗпП та Закону про оплату праці для вдосконалення визначення розміру мінімальної заробітної плати

Індексація не буде враховуватися до розміру мінзарплати: Уряд ухвалив законопроєкт
Ще в квітні ми писали про появу на сайті Профспілок текст законопроєкту від Мінекономіки щодо змін КЗпП та Закону про оплату праці для вдосконалення визначення розміру мінімальної заробітної плати та приведення його у відповідність до Конвенції МОП №131.  
18 серпня на засіданні КМУ було ухвалено цей законопроєкт.  Про це свідчить інформація з порядку денного КМУ та онлайн-трансляції засідання.
 
 
Індексація не включатиметься до розміру мінзарплати

За пояснювальною запискою проектом Закону передбачається врегулювання питання щодо складових заробітної плати, які не враховуються для визначення її мінімального розміру.

Зокрема, в ст. 3-1 Закону про оплату праці з'являться нові складові, які не враховуються це: доплати за роботи працівникам, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров'я у відповідності до статті 100 КЗпП та суми індексації.

Тобто у разі прийняття законопроекту вже буде не потрібно враховувати індексацію до складових гарантії оплати праці не менше мінзарплати.

 

Зміни щодо оплати праці на окремих видах робіт

Законопроектом також передбачається викласти у новій редакції ст. 100 КЗпП. Зокрема, з норм ст. 100 КЗпП буде виключено згадку про працівників на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами.

Також передбачається додати в цю норму, що оплату праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими, особливо шкідливими та небезпечними умовами праці, здійснюється в підвищеному розмірі. Але він визнається з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством та положень генеральної, галузевої і територіальної угод, колективного договору, за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Окремо буде прописано правила оплати праці працівників, які виконують роботу з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»