• Посилання скопійовано

З 1 січня – новий розмір мінзарплати: які наслідки для бізнесу?

За Законом про Держбюджет на 2024 рік з 1 січня розмір мінзарплати збільшиться та становитиме 7100 грн. На що це впливає для бізнесу? Розповімо далі

З 1 січня – новий розмір мінзарплати: які наслідки для бізнесу?

Мінімальна заробітна плата:

  • у місячному розмірі: з 1 січня – 7100 грн, з 1 квітня – 8000 грн (у 2023 році – 6700 грн);
  • у погодинному розмірі: з 1 січня – 42,6 грн, з 1 квітня – 48 грн (у 2023 році – 40,46 грн).

Але ці показники впливають на нарахування зарплати найманим працівникам, сплату ЄСВ як податковими агентами, так і ФОПами за себе, а також на граничні розміри ставок ЄП для 1 та 2 груп та граничні ліміти доходів для тих, хто перебуває на спрощеній системі.

З розмірами мінзарплати можна ознайомитися у нашому довіднику ось тут

 

Для роботодавців

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Тож у січні 2024 року у такому випадку потрібно буде нараховувати зарплату не нижче 7100 грн.

Посадові оклади також потрібно буде змінювати з 1 січня через збільшення розміру прожиткового мінімуму до 3028 грн.

Мінімальний страховий внесок з ЄСВ за основного працівника, який не є особою з інвалідністю, за січень буде 1562 грн.

Максимальна база для нарахування ЄСВ у січні становитиме 106 500 грн.

Які ще наслідки матиме для оплати праці, лікарняних, декретних, відпусткових збільшення МЗП? Що зміниться в оподаткуванні доходів працівників? Ми  розповідали тут.

 

Для ФОПів

Для всіх фізосіб-підприємців незалежно від обраної системи оподаткування мінімальний страховий внесок з ЄСВ за січень 2024 р. становитиме 1562 грн.

Максимальна база для нарахування ЄСВ у січні – 106 500 грн.

А максимальні ставки єдиного податку з 1 січня будуть такими:

  • для платників І групи – 302,80 грн/міс.;
  • для платників ІІ групи – 1420 грн/міс.

Звертаємо увагу! Це розміри максимальної ставки, а реальну для кожної адміністративно-територіальної одиниці мають встановити органи місцевого самоврядування. Про це ми докладно писали тут.

Про це та про річне навантаження ФОПів через збільшення МЗП ми розповідали тут.

 

Інші наслідки

Розмір місцевих податків та деякі правила оподаткування податком на прибуток прив’язані до мінімальної зарплати на 1 січня. Тому вони також зміняться.

Фінансові штрафи за порушення трудового законодавства з 1 січня теж збільшаться. Зокрема, за неоформлених працівників та зарплату у «конвертах» фінансовий штраф становитиме 71 000 грн за кожного працівника. 

Але у період дії воєнного стану у разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк приписів про усунення порушень, виявлених під час здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю), штрафи, передбачені ст. 265 КЗпП, не застосовуються (ч. 3 ст. 16 Закону №2136).

Про всі наслідки для бізнесу через збільшення МЗП з 1 січня 2024 року читайте тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»